Asp.Net Mvc sayfalarında bazı Türkçe karakterler sayfa kaynağında doğru görüntülenmiyor

ö
ü
ç
&
nbsp;

Asp.Net Mvc uygulamalarında,  Html  sayfaların kaynağına baktığınızda  bazı karakterleri  yukarıdaki listedeki gibi görebilirsiniz. Bunlar Character Entities  olarak adlandırılır. Asp.Net MVC razor ile bu sorunu şu şekilde aşabilirsiniz.

alattin alattin (16984)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Asp.Net MVC Razor ile  Html yardımcı sınıcı altındaki Raw metodu bu tür karakter sorunlarını çözmek için idealdir. Örneğin Html Entities

    "  " - çift tırnak

    ' ' tek tırnak

    &lt; < küçüktür

    &gt; > büyüktür

    &amp;  & and  yani  ve anlamına gelmektedir.

    Html.Raw(" Varlık karakteri barındıran metin ")

    şeklinde bu karakterleri  çevrilmiş olarak görüntüleyebilirsiniz.

    alattin alattin (16984)