Bad System Config Info Hatası stop 0x00000074

Windows 7, Windows 8 işletim sisteminde açılışta Windows logosundan sonra Mavi Ekran üzerinde Bad System Config Info  hatası alıyorum.

Windows 7Windows 8 işletim sistemlerinde Bad System Config Info hatasının sebebi ve çözümü nedir?
hata kodları stop  0x00000074 0x00000002 0x937E0BA8

hakan hakan (15409)
10 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bad System Config Info Hatasının Sebebleri

    1. 0x00000074 hatası  sorun bir veya daha fazlası bilgisayarınızda yüklü rasgele erişim belleği (RAM) modülleri bozuksa veya RAM yapılandırması uyumlu değilse oluşabilir.
    2. Registry yani kayıt defterinde bozulma varsa bu hatayı alabilirsiniz.

    Bu hatayı aldığınızda aşağıdaki seçenekleri deneyebilirsiniz:

    •  BAD_SYSTEM_CONFIG_INFO Hatası almaya başladığınız tarihten önce yüklediğiniz bir yazılım varsa kaldırın. Antivirüs, oyun gibi. Bilgisayarı yeniden başlatın ve BAD_SYSTEM_CONFIG_INFO hatası alıyormusunuz kontrol edin.

    • Bilgisayar açılışında sürekli F8 tuşuna basarak  açılış menüsünü yakalayın buradan "last known good configuration" "Geçerli olan en son iyi yapılandırma" 'yı seçin.  Bilgisayarı açın ve yeniden başlatarak BAD_SYSTEM_CONFIG_INFO hatası alıyormusunuz kontrol edin.

    • Bilgisayar açılışında sürekli F8 tuşuna basarak güvenli modda açmaya çalışın, BAD_SYSTEM_CONFIG_INFO  hatası yeni oluşmaya başlayan bir hataysa Sistem Geri yüklemeden hatayı almaya başladığınız tarihten önceki bir zamana çevirin.

    • Msconfig ile değişiklik yaptıysanız bu değişiklikleri geri alın.

    • Başlattan Tüm programlar > Donatılar > Komut istemine gelin. Sağ tuşla tıklayın ve Yönetici olarak çalıştır'ı seçin

    Komut isteminde sırası ile aşağıdaki komutları yazın ve enter'a basın.

    bcdedit/deletevalue {default} numproc
    bcdedit/deletevalue {default} truncatememory

    Yukarıdakilerden hiç biri işe yaramaz ise o zaman sistem geri yükleme veya sistem onarma işlemi yapın.  Hata hala devam ediyorsa sorun RAM veya Sabitdiskteki fiziksel bir sorundan kaynaklanıyor olabilir.   Donanımsal bir sorunla karşı karşıyasınız demektir ve donanımı değiştirmeniz gerekebilir.

    hakan hakan (15409)
    10 yıl önce cevaplandı

      Hocam dedikleriniz olmuyor Win 10 da

      cabbar1222 cabbar1222 (1)