Bu paketin başka bir yüklemesi zaten çalışıyor .Net Framework 4 kurulumu hatası

Microsoft .Net Framework 4 kurarken

"Microsoft .Net Framework 4 kurulumu başlığı altında şu hatayı alıyorum:

Bu paketin başka bir yüklemesi zaten çalışıyor. Bu paketi yeniden yüklemeden önce, lütfen diğer yüklemenin tamamlanmasını bekleyin.

Kurulumu iptal edip bilgisayarı yeniden başlatıyorum fakat yine aynı sorun devam ediyor. Windows 7 işletim sistemi kullanıyorum. Microsoft .Net Framework 4 kurulumu  hatasını nasıl çözerim?

cemkara cemkara (4215)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Microsoft .Net Framework 4 kurulumu başlığı altında,

    Bu paketin başka bir yüklemesi zaten çalışıyor. Bu paketi yeniden yüklemeden önce, lütfen diğer yüklemenin tamamlanmasını bekleyin.

    hatasını düzeltmek için şunları deneyebilirsiniz:

    .Net Framework yüklemelerinde karşılaşılan problemleri gidermek için Microsoft'un hazırlamış olduğu bir yazılım var. Bu yazılım Microsoft .Net Framework 2, Microsoft .Net Framework 3, Microsoft .Net Framework 3.5, Microsoft .Net Framework 4  ve  Microsoft .Net Framework 4.5 kurulumları sırasında veya çalışmaları sırasında oluşan sorunları gidermek için hazırlanmış bir yazılım.

    Önce Microsoft .NET Framework Repair Tool aracını indirin ve deneyin.

    Sorun devam ederse aşağıdaki aşamaya geçin. Windows 7 için şu aşamaları izleyin.

    1. Başlat'ı tıklayın.
    2. Denetim Masası'nı tıklayın.
    3. Yönetimsel Araçları tıklayın.
    4. Hizmetleri tıklayın.
    5. Hizmetler içerisinde Windows Installer bulun. Windows installer (*.msi) paketi olarak sağlanan uygulamaları ekler, değiştirir ve kaldırır. Bu hizmet devre dışı bırakılırsa, kendisine açıkça bağımlı hizmetlerin hiçbiri başlayamaz.
    6. Başlangıç türüDevre dışı olarak ayarlayın. Uygula sonrada Tamam tıklayın.
    7. Bilgisayarı yeniden başlatın.
    8. Tekrar, Başlat > Denetim Masası > Yönetimsel Araçlar > Hizmetler 'e gidin.
    9. Windows Installer'ı bulun. İki kere tıklayın. Başlangıç türüElle seçin.
    10. Windows Microsoft .Net Framework 4 kurulumunu şimdi başlatın.
    hakan hakan (15394)