Bueno search nasıl kaldırılır? Bueno search nasıl temizlenir?

Bueno search bir tür tarayıcı korsanıdır. Kullandığınız internet tarayıcısının varsayılan giriş sayfasını değiştirir. Internet Explorer, Chrome, Firefox gibi tarayıcıların varsayılan arama moturunu ayarını ele geçirir ve sizi  buenosearch.com adresine yönlendirir.  Bueno search  tarayıcı korsanı,  google.com, yandex.com.tr, bing.com gibi varsayılan arama motorunuzun yerine geçerek size reklam gösterebilir, istenmeyen siteleri açabilir, arama sonuçlarını değiştirerek sizi yanıltabilir. Ayrıca bir yazılımla beraber kendilerini sisteme entegre ederek bilgisayarınızın yavaşlamasına sebep olabilirler.  Bueno Search ek olarak, Bueno Search toolbar eklentisini Internet Explorer, Chrome, Firefox gibi internet tarayıcılarına ekler. Bueno Search kaldırma,  Bueno Search temizleme işlemi aşağıda anlatılmıştır.

hakan hakan (15409)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bueno search nasıl kaldırılır? Bueno search nasıl temizlenir?

    Bueno Search bilgisayarınıza yüklediğiniz ücretsiz bir yazılıma birlikte bilgisayarınıza yüklenir.   Örneğin download.com veya tamindir.com gibi bir adresten indirmiş olduğunuz ücretsiz DivX player, ücretsiz bir Media Player veya bir Video indirici yazılım olabilir. Bueno Search bu yazılımlardan biriyle sisteminize bulaşır. Bueno Search  bir virüs değildir. Fakat Bueno Search sistemi yavaşlattığı ve istenmeyen reklamlar gösterdiği için istenmeyen zararlı bir yazılımdır ve kaldırma, sistemden temizleme işlemi gerekmektedir.

     Bueno Search toolbar yani bir araçbarı ile geldiği için hem kayıt defterinden hemde yüklenen programlardan temizlenmelidir. Aksi takdirde bilgisayarı yeniden başlattığınızda yeniden yüklenecektir.

    Bueno Search gibi tarayıcı korsanlarından korunmak için mutlaka bir program yüklerken kurulum sırasında bilgisayarınıza nelerin yükleneceğini iyi kontrol etmelisiniz. Siz farkında olmadan kurulum sırasında Bueno Search toolbar gibi eklentilerin yükleneceği gösterilir. Sizin bu seçeneğin işaretini kaldırmanız gerekmektedir.

    Bueno Search Kaldırma (otomatik)

    Bueno Search Otomatik olarak kaldırma:

    1. Önce Programlar ve Özellikler'i açmak için Başlat düğmesini Başlat düğmesinin resmiDenetim Masası'nı, Programlar'ı ve ardından Programlar ve Özellikler'i tıklatın.  Programlarda en son yüklediğiniz ve Bueno Search ile karşılaştığınız tarihte yüklediğiniz yazılımları kaldırın.
    2. İçinde Toolbar vs gibi ibareler olan veya bilmediğiniz tüm yazılımları kaldırın.
    3. Bueno Search Kaldırma Aracını indir adresinden programı indirin.
    4. Tüm tarayıcı pencerlerini kapatın (Chrome, Firefox, Internet Explorer hangisi o an açıksa kapatın)
    5. zip dosyasını açın ve Adware-Removal-Tool-v3.5.exe dosyasını iki kere tıklayın.
    6. Tarama ve temizleme işleminin bitmesini bekleyin.

    Not: Chrome Kullanıcıları dosyayı indirirken "Adware-Removal-Toop.zip yaygın olarak indirilen bir öğe değil; tehlikeli olabilir" uyarısı alırlarsa "Sil" butonu yanındaki aşağı ok işareti tıklayarak Sakla seçeneğini seçmeliler.
    Otomatik temizleme işlemi sonuç vermez ise el ile temizleme işlemine geçin.

    Bueno Search Kaldırma (Manuel):

    Bueno Search Kaldırma işlemi üç aşamadan oluşmaktadır.

    1. Bueno Search yüklü programlarının bilgisayardan kaldırılması
    2. Bueno Search tarayıcı korsanının Chrome, Firefox, Internet Explorer gibi tarayıcılardan temizlenmesi
    3. Bueno Search ve diğer zararlılara karşı bilgisayarın taranması ve genel bir güvenlik taraması.

    Adım 1: Bueno Search yüklü programlarının bilgisayardan kaldırılması

    • Programlar ve Özellikler'i açmak için Başlat düğmesini Başlat düğmesinin resmiDenetim Masası'nı, Programlar'ı ve ardından Programlar ve Özellikler'i tıklatın.

    • Programlar içerisinde adında Toolbar yazan veya 3Dnator,Yontoo, BrowserProtect, BrowserDefender, DownloadTerms 1.0, LessTabs, TidyNetwork.com, WebCake 3.0, Selection Links programlarından biri varsa
      veya en son delta Bueno Search  ile karşılaşmadan önce yüklediğiniz yazılımı bulun ve programı seçin ve Kaldır'ı tıklatın.
      Bueno Search nasıl kaldırılır?  programlar ve özellikleri

    • Adım 2: Bueno Search'u Internet Explorer, Chrome ve Firefox'dan kaldırma

      Bueno Search'u Internet Explorer'dan kaldırma

      Internet Explorer içerisinde "Dişli" şeklinde görünün ikonu tıklayın ve Internet explorer'ın işlem menüsüne ulaşın.

      Buradan İnternet Seçenekleri - Internet Options bölümünü tıklayın.

      delta-homes.com nasıl kaldırılır? Internet Explorer internet seçenekleri

      Buradan Gelişmiş - Advanced  sekmesini tıklayın ve açılan pencereden Sıfırla - Reset 'i seçin.
      delta-homes.com nasıl silinir? Internet Explorer sıfırlama

      Reset butunundan sonra açılan pencereden "Kişisel ayarları sil"  "Delete  personal  settings" i işaretleyin ve  Sıfırla - Reset i tıklayın.

      delta-homes.com nasıl temizlenir? Internet explorer kişisel ayarları sil

      Bueno Search'u Firefox'dan kaldırma

      Firefox içerisinde en tepede solda bulunan Firefox yazınını yanındaki aşağı ok butonunu tıkayın ve açılan menüden Yardım - Help > Sorun giderme bilgisi - Troubleshooting Information seçin

      delta-homes.com nasıl silinir firefox

      açılan pencereden Firefoxu Sıfırla - Reset Firefox seçin

      Bueno Search'u Chrome'dan temizleme

      Chrome içerisinde sağ üst köşede alt alta bulunan üç çizgi şeklindeki Chrome menüsünü  tıklayın.

      Ayarlar > Ayarlar'a gelin Görünüm  > Ana Sayfa  düğmesini göster tıklayın. Yeni Sayfa Sekmesi Değiştir tıklayın. Bueno Search linki varsa buradan kaldırın.

      Daha sonra Chrome uzantılarını Extentions kontrol edin.

      Araçlar > Uzantıları seçin.

      delta-homes.com nasıl temizlenir chrome

      Chrome uzantıları - Extentions içinde ne olduğunu bilmediğiniz tüm eklentileri silin(varsa Bueno Search, BrowserDefenderDelta HomesYontoo gibi). Silme işlemini eklentinin yanındaki çöp sepeti ikonundan yapabilirsiniz.

      Daha sonra yine ayarlar bölümüne girin. Sayfanın altına dogru "Arama motorlarını yönet" i tıklayın.

      ve varsayılan arama moturunuzu değiştirin.

      delta-homes.com nasıl temizlenir? chrome varsayılan arama motoru değiştirme

      Adım 3: Bueno Search windows kısa yollarını temizleme

      Masaüstündeki Chrome,firefox, Internet explorer ikonlarını sağ tuşla tıklayın ve özelliklerine girin.  Burada Kısayol bölümünde bulunan Hedef - Target "http://BuenoSearch.com" gibi olan ifadeyi varsa silin.

      Adım 4: Spyware temizleme aracı ile Bueno Search'un internet tarayınızdan kurtulma

      MalwareBytes nedir? MalwareBytes nasıl kullanılır? Malwarebytes i buradan indirin ve kurun. Malwarebytes'ın nasıl kullanıldığı yazıda anlatılıyor.

      Malwarebytes diğer zararlı yazılımlara karşı da sisteminizi tarayıp temizleyecektir.

      Ayrıca ADWCLEANER  ile de sisteminizi tarayabilirsiniz.

      ADWCLEANER buradan indirip deneyebilirsiniz.

      Daha sonra ihtiyacınız olması halinde Junkware Removal Tool utility aracı ile sisteminiz taramanız önerilir. Junkware Removal Tool utility buradan indirebilirsiniz.

      Bu yazılımların da kullanımı Malwarebytes'a oldukça benzemektedir.

    Rootkit, virüs ve diğer malware gibi zararlılar için Norton Power Eraser kullanın.
    Norton Power Eraser nedir? Nasıl Kullanılır?

    Bu şekilde hem Bueno Search kaldırma ve Bueno Search temizleme yapmış olacaksınız hem de diğer zararlı yazılımlara karşı bilgisayarınızı temizlemiş olacaksınız.

    hakan hakan (15409)