C#'da Decimal, Float ve Double arasında ne fark var?

C#'da  Decimal, Float ve Double  arasında ne fark var?  Hangi durumlarda Decimal, hangi durumlarda Float, hangi durumlarda Double kullanılmalı?

alattin alattin (16984)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    C#'da Float ve Double, kayan ikili sayı türleridir. Yani Float ve Double

    Double  64 bitlik kayan nokta değerlerinin saklayan basit tür belirtir. Değer türüdür (Value Type).

    Float 32 bitlik kayan nokta değerlerinin saklayan basit bir türdür. Değer türüdür (Value Type).

    şeklindeki sayıları temsil eder.

    Decimal kayan ondalık türüdür. Yani Decimal

    şeklindeki sayıları temsil eder.

    Decimal 128 bitlik kayan ondalık türüdür.

    Decimal özellikle finansal veriler, parasal işlemler için uygundur.

    Double ve Float bilimsel hesaplamalarda, yüksek hassasiyet gereken işlemler için uygundur.

    alattin alattin (16984)