Html sayfa içerisine PowerPoint sunumu ppt nasıl eklenir?

Html dökümanı içerisine Microsoft PowerPoint ppt, pptx, pps veya ppsx dosyası eklemek mümkün mü? PowerPoint ile hazırlanmış bir sunumu Html dosyası içerinde görüntülemek istiyorum. Microsoft PowerPoint ile hazırlanmış bir sunum var.  ppt, pptx,pps, ppsx uzantılarından birine sahip.  Bu PowerPoint dosyasını, ek bir yazılım kullanmadan HTML sayfasının içine gömmek mümkün mü?

alattin alattin (16984)
10 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

     Microsoft PowerPoint ile hazırlanmış ppt, pptx, pps veya ppsx bir sunum dosyasını Html sayfaya eklemenin en kolay yolu Google Docs kullanmaktır. Google Docs döküman görüntüleyicisi ile Microsoft PowerPoint ile hazırlanmış ppt, pptx, pps veya ppsx bir sunum dosyasını Html içerisine zahmetsizce gömebilirsiniz.

    Yapmanız gereken Html sayfanızın içerisine aşağıdaki iFrame kodunu eklemek

    <iframe src="http://docs.google.com/gview?url=http://uzmanim.net.com/sunum.ppt&embedded=true" style="width:600px; height:500px;" frameborder="0"></iframe>

    http://docs.google.com/gview servisi Microsoft PowerPoint dosyasını, herhangi bir uygulamaya ihtiyaç duymadan görüntüleyecektir.

    alattin alattin (16984)
    10 yıl önce cevaplandı

      ~~Merhaba,

      Elimde powerpoint 2007 de programıyla hazırlanmış bir ppsx uzantılı sunum var. Ben bu sunum'u yukarıda bahsettiğiniz gibi yaptım fakat "web sayfası bulunamıyor" diyor.

      Esasında ise ben bu sunum'u sadece bir indexiçine atıp. www.siteadi.com diye tıklama yapıldığı zaman önceden belirlenmiş en we boy ayarlarına bağlı olarak sayfa açılır açılmaz görünsün istiyorum.ama muvakfak olamadım. bu konuda bir yardım edermisiniz bana.. ?

      reis77 reis77 (1)