Iphone / Ipad : IOS 7 hızlı pil tüketimi sorunu

IOS 7 güncellemesinden sonra Ipad / Iphone sarj dayanma süresi daha da kısaldı. IOS 7 daha hızlımı pili tüketiyor?

IOS 7'li Iphone / Ipad hızlı pil tüketimi sorununu nasıl çözerim?

pelinny pelinny (863)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    IOS 7 bazı özellikleri sebebiyle daha fazla pil tüketimine yol açabilir. Bu özelliklerden birisi parallax  efekti. Bu efekt Ana ekrana 3 boyutlu görünüm özelliği sağlıyor.

    • IOS 7'de parallax  efektini kapatmak pil tüketimini azaltacaktır. IOS 7 parallax efektini kapatmak için: Settings > General > Accessibility > Reduce Motion.
    • Arkaplan App tazelemesini kapatın : Settings > General > Background App Refresh.
    • Control Center 'dan AirDrop kapatın.
    • Gereksiz uyarıları kapatın Settings > Notification Center gidin ve gereksiz uyarıları kapatın.

    Yukarıdaki işlemlerden sonra IOS 7 yüklü Iphone ve Ipad cihazlarda pil tüketimi azalacaktır. Şarjınız daha uzun dayanacaktır.

    pelinny pelinny (863)