Ios 7 ne zaman çıkıyor?

Ios 7 ne zaman çıkıyor? Ios 7'nin çıkış tarihi nedir?
Ios 7 ne gibi yeni özelliklerle geliyor? Eski sürüm Ios kullananlar Ios 7 sürümünü edinebilecekler mi?

cemkara cemkara (4215)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Ios 7 ne çıkış tarihi 18 Eylül 2013 olarak belirlenmiştir. Aşağıda Ios 7 ile gelecek olan temel özellikleri bulabilirsiniz.

    iOS 7 özellikleri nelerdir?

    iOS 7; Kontrol Merkezi, iOS için AirDrop ve daha akıllı multitasking gibi muhteşem yeni özelliklere sahiptir. Ayrıca, her gün yaptığınız şeyleri daha kolay, daha hızlı ve daha zevkli hale getirir. Uygulamalarınızın pek çoğunun görünüşü farklı olsa da, hepsi her zaman kullandığınız şekilde çalışır.

    APPLE RESMİ IOS 7 TANITIMI:

    Bugüne kadar ürettiğimiz hiçbir şeyi, sadece güzel görünmesi için tasarlamadık. Bu, elimize geçen bir fırsatı yanlış bir şekilde değerlendirmek olurdu. Biz, bunun yerine iOS'u yeniden ele aldık; daha sade, daha yararlı ve daha keyifli bir deneyim yaratırken, insanların iOS'ta sevdikleri şeyleri de unutmadık. Çalışma biçimini yeniden tasarlamak, bizi görünüşünü de yeniden tasarlamaya yönlendirdi. Çünkü bizce iyi tasarım, deneyime hizmet eden tasarımdır.

    Sadelik aslında oldukça karmaşıktır.

    Sadelik çoğu zaman minimalizmle bir tutulur. Ama gerçek sadeliğe, karmaşayı ve fazlalıkları ortadan kaldırarak ulaşamazsınız. Sadelik; doğru şeyleri, doğru yerde ve tam ihtiyaç duyulan anda sunmaktır. Karmaşaya düzen getirmektir. Ve her zaman, sadece "işe yarayan" bir şey yapmaktır. Bir şeyi ilk elinize aldığınızda, yapmak istediğiniz şeyleri nasıl yapacağınızı zaten biliyorsanız, işte sadelik buna denir.

    iOS 7, sadeliğin en saf yansımasıdır.

    iOS 7, sistemin tamamına uygulanan ve tüm deneyime açıklık kazandıran yeni bir yapıya sahip. Arabirimini özellikle sade tuttuk. Dikkat dağıtan süslemeleri ve fazlalıkları çıkarttık. Gereksiz çubukları ve düğmeleri kaldırdık. Kısacası en önemli şeye; içeriklerinize daha fazla odaklandık.

    İyi bir tasarımı, kullanır kullanmaz fark edersiniz.

    Biz, kullanım kolaylığına her şeyden çok değer veriyoruz. Yeni özellikleri, sadece yapabildiğimiz ya da teknolojik olarak mümkün oldukları için değil, gerçekten yararlı olduklarına inandığımızda ekliyoruz. Bunu da yine anlamlı bir şekilde yapıyoruz. iOS 7'deki yeni Kontrol Merkezi bunun harika bir örneği. Kontrol Merkezi ile sık yaptığınız şeylere tek bir dokunuşla, yani anında erişebilirsiniz.

    Milyonlarca insanın sevdiği bir şeyi aldık ve bu deneyimi yeniden tanımlayarak daha da zahmetsiz ve yararlı hale getirdik. Böylece, her gün yapmak zorunda olduğunuz şeyler, her gün yapmak istediğiniz şeylere dönüşebilecek. Üstelik, iOS 7 bildiğiniz biçimlerde çalıştığından, her şeyi yeniden öğrenmek zorunda kalmayacaksınız. Mesela ana ekran, yine ana ekranınız olacak. Ama Retina ekranınızdan ve ekranın altındaki alandan daha da iyi yararlanacak. Ama onu yine de tam olarak aynı şekilde kullanacaksınız.

    İnsan teknolojiye değil, teknoloji insana uyum sağlamalı.

    Doğru düzgün tasarlanmış, yani size göre tasarlandığı için teknolojisine adapte olmanızı gerektirmeyen ürünlerle aranızda bir bağ oluşur. O artık sizin için bir aygıttan fazlası haline gelir. İşte iOS 7 tam olarak böyledir. Dinamik interaktif özelliklere sahiptir. Canlandırmaları sinema filmlerini anımsatır. Beklenmedik sürprizlerde dolu ama bir o kadar doğal, canlı ve heyecanlı bir deneyim sunar. Hava Durumu uygulamasını açtığınızda örneğin, ne demek istediğimizi hemen anlarsınız. Metinlerin üzerine yağmur damlaları sıçrar ve önlerinden sis bulutları geçer. Fırtına bulutlarının arasından şimşekler çakar. Yani hava durumunu kontrol ederken, pencereden dışarı bakıyormuş gibi hissedersiniz.

    Boyut duygusu yaratır. Hem de birden fazla.

    iOS 7, iOS deneyimini daha da geliştirmek için iPhone, iPad ve iPod touch'taki teknolojilerden sonuna kadar yararlanır. Farklı ve işlevsel katmanlar derinlik yaratmaya, hiyerarşi ve düzen oluşturmaya yardımcı olur. Şeffaf oluşu, bağlam ve yer hissi verir. Canlandırma ve hareketlere yeni yaklaşımlar sayesinde, en basit görevleri bile daha çekici hale getirir.

    Hiçbir ayrıntı sadece ayrıntı değildir.

    Kullanışlı şeyler ve zevkli şeyler arasında büyük bir fark vardır. Dikkatinizi çekmeyen ve hiç unutmadığınız şeyler arasında da. Bu boşluğu, ayrıntılar doldurur. Ayrıntılar, keyif yaratan küçük tatlı şeylerdir. Bu etki bazen fark edilmez ama her zaman oradadır ve kalıcı bir deneyime katkıda bulunur. Apple'ı her parçasıyla Apple yapan şeylerden biri de budur.

    Her şey baştan sona düşünüldü. Ve tekrar tekrar düşünüldü.

    iOS 7'de her ayrıntı, aynı tasarım titizliğiyle geliştirildi. Yazı tiplerinin piksel piksel işlenerek güzelleştirilmesi gibi örneğin. Ya da her simgenin yeni bir ızgara sistemiyle yeniden çizilmesi. Ve yine belirli bir renk paletine sadık kalınması gibi. Tek tek düşünüldüğünde, bunları bilinçli bir şekilde istemiyor veya bulmayı beklemiyor bile olabilirsiniz. Ama aslında, tek tek öğeler arasında daha uyumlu bir ilişki yaratmak için hepsi, hep birlikte çalışır. Yani kısacası; her şey daha iyi, daha keyifli bir genel deneyim yaratmak için.

    cemkara cemkara (4215)