Outlook 2010, Outlook 2007 ve Outlook 2003'te yeni bir profil nasıl oluşturulur?

E-mail hesapları profillerde saklanır. Bir E-mail profili; E-mail hesapları, veri dosyaları ve maillerinizin nerede depolandığı hakkındaki bilgileri barındırır. Outlook'u ilk kez çalıştırdığınızda otomatik olarak yeni bir profil oluşturulur. Bundan sonra profil, Outlook'u her başlattığınızda çalışır.

Çoğu kişinin yalnızca bir profile ihtiyacı vardır. Yine de, birden fazla profilinizin olması kullanışlı olabilir. Örneğin, bir profili işle ilgili e-posta iletileri için, diğerini kişisel E-mail hesabınızdaki iletiler için kullanabilirsiniz. Ayrıca, bilgisayarınızı başkaları kullanırsa, bu kişilerin hesapları ve ayarları farklı adlara sahip ayrı profillerde saklanabilir.

hakan hakan (15394)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    1. Başlat'ı tıklayın ve Denetim Masasına gelin.
      Not Windows'un 64 bit sürümünü kullanıyorsanız, Posta simgesini görüntülemek için Denetim Masası'nda 32 bit Denetim Masasını Görüntüle'yi çift tıklatın.
    2. Posta Kurulumu iletişim kutusunu açın:

      Windows 7 için:
      • Denetim Masası Büyük simgeler veya Küçük simgeler görünümündeyse, Posta'yı tıklatın. Posta Kurulumuiletişim kutusu görünür.

      • Denetim Masası Kategori görünümündeyse, Görüntüle altında Büyük simgeler'i ya da Küçük simgeler'i tıklatıp seçin ve ardından Posta'yı tıklatın. Posta Kurulumu iletişim kutusu görünür.

      Windows Vista veya Windows XP için:
      • Denetim Masası Klasik görünümdeyse, Posta'yı çift tıklatın. Posta Kurulumu iletişim kutusu görünür.
      • Denetim Masası Kategori görünümündeyse, Denetim Masası altında Windows XP için Klasik Görünüm'e geçiş yap'ı veya Windows Vista için Klasik Görünüm'ü tıklatın ve ardından Posta'yı çift tıklatın. Posta Kurulumu iletişim kutusu görünür.
    3. Posta Kurulumu iletişim kutusunda Profilleri Göster'i tıklatın.

    4. Genel sekmesindeki Microsoft Office Outlook'u başlatırken kullanılacak profil'in altında, Kullanılacak profili sor'u ve ardından Ekle'yi tıklatın. Resmi gör

    5. Profil Adı iletişim kutusunda, yeni e-posta profili için kullanmak istediğiniz adı yazın ve Tamam'ı tıklatın.

    6. E-posta Hesapları iletişim kutusunda, Yeni e-posta hesabı ekle seçeneğini ve ardından İleri'yi tıklatın.
    7. Yeni e-posta hesabınız için uygun sunucu türünü ve ardından İleri'yi tıklatın.
    8. Gerekli kutulara hesap bilgilerinizi yazın ve İleri'yi tıklatın.
    9. Son'u ve ardından Tamam'ı tıklatın.

    Kaynak: microsoft.com

    hakan hakan (15394)