Qvo6 nasıl silinir? Qvo6 nasıl kaldırılır?

Qvo6 virüsü nasıl kaldırılır? Qvo6 virüsü tarayıcılardan nasıl temizlenir?

EceKoc EceKoc (834)
10 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    QVO6 OTOMATİK TEMİZLEME
    Qvo6  otomatik kaldırma yazılımı Qvo6 için geliştirilmiş özel bir yazılımdır ve sizi zahmetli işlemlerden kurtarır.  Aşağıdaki linkten Qvo6 kaldırma aracını indirin.  Zip dosyasını açın ve sıkıştırılmış zip dosyası içerisinden çıkan .exe dosyasını  Windows 7, Windows 8, Windows Vista kullanıcıları sağ tuşla tıklayıp açılan menüden Yönetici olarak çalıştır'ı seçerek, Windows XP kullanıcıları dosyayı sadece iki kere tıklayarak çalıştıra bilirler. Temizleme işlemi otomatik başlayacak ve bitecektir.

    Qvo6 Otomatik olarak kaldırma:

    Önemli Not: Programı çalıştırmadan tüm tarayıcıları, Chrome, Firefox, Internet Explorer kapatın.

    Qvo6 Kaldırma Aracını indir

    Yukarıdaki işlemlerden sonra hala Qvo6 kaldırılmadıysa aşağıdaki manuel temizleme işlemine geçin.

    Adım 1: Tarayıcıları Qvo6 virüsünden temizleme

    1. İnternet Explorer'ı Qvo6 virüsünden temizleme: İnternet Explorer'ı açın, çark / dişli şeklindeki "Araçlar" butonuna tıklayın (veya klavyeden Alt+X e basabilirsiniz).
      Açılan menüden "İnternet Seçenekleri" tıklayın.
      "Gelişmiş" sekmesinden Sıfırla düğmesine tıklayın.
      Açılan pencerede Kişisel Ayarları Sil onay kutusunu işaretleyin.
      İşlem tamamlandıktan sonra Tamam'a tıklayın ve İnternet Explorer'ı kapatıp tekrar açın.

      Internet Explorer Kısayolunu Temizleme:
      Masaüstün'deki  ve Tüm  programlar içerisindeki Internet Explorer kısayolunu sağ tıklayıp Özellikler'e seçin.
      Kısayol sekmesinde Hedef kısmında yalnızca "C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe" yazdığından emin olun. iexplore.exe dan sonra QVO6.com varsa bunu silin.
      Internet Explorer Qvo6 nasıl kaldırılır?
    2. Mozilla Firefox'u Qvo6 virüsünden temizleme:
      Firefox'u açın, ekranın üst kısmındaki "Firefox" butonuna tıklayın.
      Yardım menüsünün altındaki Sorun Giderme Bilgileri ni tıklayın.
      Açılan sayfanın sağ üst köşesindeki "Firefox Tarayıcısını Sıfırla" butonuna tıklayın.
      Açılan pencerede Sıfırla butonuna tıklayın.
      İşlem tamamlandıktan sonra Firefox kendini yeniden başlatacaktır.

      Firefox Kısayolunu Temizleme:
      Firefox kısayoluna (Masa üstündeki  Firefox ikonu veya Tüm programlar içerisinde) sağ tıklayıp Özellikler'e tıklayın.
      Kısayol sekmesinde Hedef kısmında yalnızca "C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe" yazdığından emin olun.Firefox.Exe den sonra QVO6.com varsa bunu silin.Firefox Qvo6 nasıl temizlenir?
    3. Google Chrome'u Qvo6 virüsünden temizleme:
      Chrome'u açın, Tarayıcı araç çubuğundaki Chrome menü butonuna tıklayın. (Sağ köşedeki alt alta üç çizgi)
      Açılan menüden Araçlar'ı, daha sonra Uzantılar'ı tıklayın.
      Açılan sayfada "Proxy Tool, PortaldoSites Toolbar, Yontoo, BrowserProtect" vb. bilinmeyen eklentileri geri dönüşüm kutusu ikonuna tıklayarak kaldırın.
      Daha sonra tekrar Chrome menü butonuna tıklayın, açılan menüden Ayarlar'ı tıklayın.
      "Arama Motorlarını Yönet" butonuna tıklayıp açılan menüde Google'ı varsayılan yapın ve Qvo6.com'u kaldırın.
      Daha sonra anasayfanızı değiştirmek için Ayarlar sayfasındaki "Başlangıçta" bölümünde
      "Belirli bir sayfayı veya sayfaları aç"ı işaretleyin.
      Yanındaki butondan dilediğiniz sayfayı ayarlayın.

      Chrome Kısayolunu temizleme:
      Chrome kısayoluna (Masaüstündeki Chrome ve Tüm programlar içerisindeki Chrome ikonu) sağ tıklayıp Özellikler'e tıklayın.
      Kısayol sekmesinde Hedef kısmında yalnızca "C:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe" yazdığından emin olun.
      chrome.exe'den sonra QVO6.com yazan bir alan varsa onu silin.
      Chrome Qvo6 nasıl kaldırılır?

    Adım 2: Windows'u Qvo6 virüsünden temizleme

    1. Windows Xp'yi Qvo6 virüsünden temizleme: Başlat menüsünü açın, buradan Kontrol Paneline tıklayın. Açılan pencereden Program Ekle/Kaldır'ı seçin. Buradan Qvo6 arama motoruyla ilgili programı kaldırın.
    2. Windows Vista ve Windows7'yi Qvo6 virüsünden temizleme: Başlat menüsünü açın, buradan Kontrol Paneline tıklayın. Açılan pencereden "Program Kaldır"ı seçin. Buradan Qvo6 arama motoruyla ilgili programı kaldırın.
    3. Windows 8'i Qvo6 virüsünden temizleme: Metro kullanıcı arayüzüne gitmek için Windows anahtarına tıklayın. Ekranda sağ tıklayıp, Tüm Uygulamalar'a tıklayın. Kontrol Paneline tıklayın ve buradan "Program Kaldır"ı seçin. Buradan Qvo6 arama motoruyla ilgili programı kaldırın.

    Adım 3: Anti-virüs programıyla bilgisayarı tarama

         MalwareBytes programı ile bilgisayarınızı derin bir taramadan geçirin. MalwareBytes nasıl kullanılır?

    Bu 3 adımdan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın, Qvo6 virüsünden ve Qvo6.com arama motorundan tamamen kurtulmuş olacaksınız.

    EceKoc EceKoc (834)
    10 yıl önce cevaplandı

      Bu işlemleri yaptığınız halde hala anasayfanızda çıkıyorsa olarak kullandığınız browser'a göre aşağıdaki işlemide yapmanız gerekmektedir.

      İnternet Explorer İçin
      Bilgisayarınızın masaüstünde bulunan İnternet Explorer ikonuna sağ tıklayın ve özellikler deyin çıkan sayfada kısayol sekmesine tıklayın ve hedef yazan yerde bulunan "\Application\chrome.exe" den sonrasını silip tamama tıklayın.

      Mozilla Firefox İçin
      Bilgisayarınızın masaüstünde bulunan Mozilla Firefox ikonuna sağ tıklayın özellikler kısayol sekmesinin altındaki hedef teki "\Mozilla Firefox\firefox.exe" den sonraki kısmı silip tamama tıklayın.

      Google Choreme İçin
      Bilgisayarınızın masaüstünde bulunan Choreme ikonuna sağ tıklayın ve özellikler deyin çıkan sayfada kısayol sekmesine tıklayın ve hedef yazan yerde bulunan "\Application\chrome.exe" den sonrasını silip tamama tıklayın.

      Bu işlemleri yaptıktan sonra tüm tarayıcıların anasayfalarını değiştirip istediğiniz sayfayı ayarlayın eğer windows 7 kullanıyorsanız tarayıcılarınızı görev çubuğundan ayırıp yapmanız bu işlemleri yapmanız gerekmektedir daha sonra tekrar görev çubuna sabitleyebilirsiniz.

      ergin ergin (2539)