Start.search.us.com kaldırma - Chrome

Windows 7 işletim sistemi ve Chrome internet tarayıcısı kullanıyorum. Bilgisayarıma Hotspot Shield programını yükledim. Hotspot Shield  programını yükledikten sonra Google olan Chrome açılış sayfası http://start.search.us.com/v/2/ şeklinde değişti. Chrome'u açında şuan karşıma start.search.us.com adresi geliyor.

start.search.us.com kaldırma işlemini nasıl yaparım? Açılışta tekrardan Google gelmesini nasıl sağlarım?

start.search.us.com Google Chrome'dan nasıl kaldırırım?

hakan hakan (15424)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Start.search.us.com kaldırma

    Start.search.us.com Chrome tarayıcınızın açılış sayfasını değiştiren, Chrome tarayıcısının varsayılan arama özelliklerini ele geçiren, Windows işletim sistemine kendini yükleyen istenmeyen bir tür yazılımdır. Start.search.us.com temizleme işlemi oldukça kolay bir işlemdir.

    Start.search.us.com kaldırma işlemi için aşağıdaki işlemleri sırası ile yapın. Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8 tüm işletim sistemlerinde aşamalar benzerdir.

    1. Windows başlat butonunu tıklayın, Denetim Masası\Tüm Denetim Masası Öğeleri\Programlar ve Özellikler yolunu izleyin. Programlar ve Özellikleri açın.
    2. Yüklü olan yazılımlarda Start.search.us.com'u bulun ve sağ tuşla tıklayın ve Kaldır'ı seçin. Start.search.us.com kaldırma işlemi bittikten sonra aşağıdaki adımları takip edin.
      Start.search.us.com kaldır - programlar ve özellikler
    3. Chrome tarayıcınızı açın.
    4. Google "Chrome'u özelleştirin ve kontrol edin" buton (Chrome menüsünde Sağ üst köşedeki alt alta üç kalın çizgi). Ayarları tıklayın.
      Start.search.us.com kaldır - Google Chrome'u özelleştirin ve kontrol edin - Ayarlar
    5. Chrome içerisinde tekrar Ayarlar'ı tıklayın.
    6. Chrome Ayarlar içerisinde  Başlangıçta başlığı altında önce "Belirli bir sayfayı veya sayfaları aç."  yanındaki Sayfayı ayarla bölümünü tıklayın.
      Start.search.us.com kaldır - Chrome ayarlar Başlangıçta  Sayfaları ayarla
    7. Chrome içerisinde açılan yeni ekranda  "Başlangıç Sayfaları" başlığında "Internet Search"  yanında start.search.us.com yazan bölümün sağında bulunan X yani silme butonunu tıklayın. Bu ekrandaki tüm sayfaları bu şekilde silin.
      Start.search.us.com kaldır - chrome başlangıç sayfası ayarla  Start.search.us.com sil
    8. Chrome Yeni sayfa ekle URL'yi  girin bölümüne  http://www.google.com.tr yazın. Tamam'ı tıklayın.
    9. Yine Chrome Ayarlar bölümünde  Görünüm başlığının altında "Ana Sayfa dügmesini göster" sağındaki "Değiştir" tıklayın.
    10. Açılan Ana Sayfa penceresinde  "Ana Sayfam şu olsun" karşısına http://www.google.com.tr yazın

    Google Chrome tarayıcınızı kapatın ve yeniden açın. Start.search.us.com kaldırma işlemini tamamladınız.
    Start.search.us.com temizleme ve kaldırma işlemi bitmiş, Chrome için açılış sayfanız google.com.tr olarak değişmiş olmalı.

    Fakat performans ve genel bir bakım için bilgisayarınızda Malware taraması yapmanız önerilir. Malware taraması için MalwareBytes yazımını kullanabilirsiniz.

    MalwareBytes nedir? MalwareBytes nasıl kullanılır? linkinden Malware temizleme yazılımını indirebilir ve MalwareBytes'ın nasıl kullanıldığını öğrenebilirsiniz.

    hakan hakan (15424)