Visual Studio 2012 projesi Visual studio 2010'da nasıl açılır?

Merhaba,

Visual Studio 2012 ile hazırlanmış bir Windows forms projesi var. Bilgisayarımda Visual studio 2010 yüklü.

Visual studio 2012 Windows forms projesini Visual Studio 2010'da açabilir miyim?  İlla Visual studio 2012 mi yüklemem gerekiyor?

sedapekmez sedapekmez (624)
10 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Visual Studio 2012 ile hazırlanmış bir projeyi Visual studio 2010 ile açmamız mümkündür. Bunun için Framework desteğini sağlandığımız sürece bazı değişlikler yaparak projelerimizi daha düşük bir versiyonda yani Visual Stdio 2010 ile açabiliriz.

    Visual Stdio 2012 ile geliştirdiğimiz solution veya projeleri Visual Stdio 2010 ile açmak için aşağıdaki değişlikleri yaptıktan sonra projemiz açıklacaktır.

    İlk olarak projemizin .sln uzantılı Solution dosyamızı bulup aşağıdaki gibi bir text editor ile açalım. Daha sonra aşağıdaki resimde görüldüğü gibi versiyonları değiştirelim.

    visual studio 2012 solution dosyası

    Bu işlemden sonraki adım olarak projemizde bulunan Application Config dosyasını da aynı şekilde bir text editor ile açıp aşağıdaki resimde görüldüğü gibi değiştirelim.

    Visual Studio 2012 Application Config dosyası

    Son olarak ise projemizdeki .csproj uzantılı proje dosyamızı yine bir text editor açalım. Daha sonra dosyada bulunan TargetFrameWorkVersion değerini aşağıdaki resimde gösterilen değer ile aynı yapalım.

    Visual Studio 2012 csproj dosyası

    Projemizde bu değişlikleri yaptıktan sonra Visual Stdio 2010 ile projemizi başarılı bir şekilde açabiliriz.

    ergin ergin (2539)
    10 yıl önce cevaplandı

    • framework versiyonunu da değiştirmem gerekti. Teşekkürler. Bu çözüm oldu. sedapekmez 10 yıl önce

    Projenizin .sln Dosyasını not defteri ile açın.
    Microsoft Visual Studio Solution File, Format Version 12.00 ve # Visual Studio 2012 yazıyı bulun.
    Format Versiyon 11.00 ile Visual Studio 2012 yi 2011 Olarak Değiştirin.Kayıt edin.

    Projenizin İçindeki Tüm Klasörlerdeki obj/debug obj/release

    Dosyalarını silin. Visual studio 2010 ile Açın.projenizi build edin

    mustlym mustlym (1)
    10 yıl önce cevaplandı

    • teşekkürler fakat denedim olmadı. sedapekmez 10 yıl önce