Windows 8.1 Chrome yazılar net değil sorunu

Windows 8.1 yükledikten sonra Google Chrome internet tarayıcısında yazılar bulanık, yazılar net değil.

Windows 8.1 yükledikten sonra oluşan Google Chrome yazı problemi daha dogrusu Windows 8.1 Google Chrome font problemini nasıl çözerim?

hakan hakan (15409)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 8.1  Google Chrome yazı, font net değil problemi çözümü için:

    1. Google Chrome kısayolunu sağ tuşla tıklayın ve Özellikleri (Properties) seçin
    2. Uyumluluk (Compability) sekmesini tıklayın.
      Windows 8.1 Chrome yazı net değil sorunu çözümü
    3. Yüksek DPI ayarlarında ekran ölçeklendirmeyi devre dışı bırak  ( Display scaling on high DPI)işaretini kaldırın.

    yukarıdaki işlemden sonra Windows 8.1  Google Chrome yazıfont net değil problemi çözülmüş olmalıdır.

    hakan hakan (15409)