Windows 8 uygulamalar açılmıyor

Windows 8 için Windows mağazadan (Windows Store) indirdiğim uygulamalar açılmıyor.  İndirdiğim uygulamayı iki kere tıkladığımda kısa bir süreliğine açılacakmış gibi oluyor. Mavi bir ekran açılıyor fakat kısa süre sonra kapanıyor.

Windows 8'e Windows Mağazadan indirdiğim ve açılmayan uygulamalar için ne yapabilirim? Windows mağazadan indirdiğim ve çalışmayan yazılımlar için ne yapabilirim?

emel emel (67)
10 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Windows 8'de Windows Mağazadan indirdiğiniz uygulama ile ilgili sorunlar yaşıyorsanız hataları düzeltmek için aşağıdaki işlemleri deneyebilirsiniz.

    Windows 8 açılmayan uygulamaları düzeltme işlemlerine başlamadan önce şunları kontrol edin:

    1. Windows 8'in en son güncelleştirmelerinin yüklü olduğundan emin olun. Windows 8'i güncelleyin.
    2. Bilgisayarınızdaki  yüklü antivirüs programının uygulamayı engelleyip engellemediğinden emin olun. Antivirüs yazılımını kapatın ve uygulamayı o şekilde çalıştırmayı deneyin.

    Windows 8, Windows Mağazadan indirdiğiniz uygulama açılmıyorsa şu adımları deneyin.

    ​App yani uygulamayı güncelleyin.

    1. Başlangıç ekranında Store / Mağazayı tıklayın veya dokunun (dokunmatik cihazlar için).
    2. Ekranın sağ tarasında Ayarlar'ı seçin.
    3. App / Uygulama Güncellemelerini seçin.
    4. Güncellemeleri kontrol et tıklayın / dokunun.
    5. Eğer güncelleme mevcutsa Yükleme işlemi gerçekleştirin.

    Uygulama lisansının senkronize edilmesi

    Bir uygulamanın lisansı yüklü olan lisans ile senkronize edilmemişse, uygulama çalıştırmayı durdurabilir.

    1. Başlat ekranında Windows Mağazasını açmak için  Mağaza'ya dokunun veya tıklayın.
    2. Ekranın sağ tarasında Ayarlar'ı tıklayın veya dokunun.
    3. Uygulama güncellemelerini tıklayın veya dokunun. eğer Windows Magazaya giriş yapmadıydanız, Microsoft hesabınız ile giriş yapın.
    4. Lisansları Senkronize Et tıklayın veya dokunun

    Uygulamayı Yeniden Yükleyin

    Sorun hala devam ediyorsa uygulamayı kaldırın ve yeniden yükleyin.

    1. Başlangıç ekranında uygulamayı sağ tuşla tıklayın, dokunmatik cihaz ise aşağı doğru kaydırın.  Kaldır'a tılayın veya dokunun.
    2. Tekrar Windows Mağazaya gidin ve uygulamayı yeniden yükleyin.

    Sorun hala devam ediyorsa  Uygulama Sorun Gidericiyi indirin ve çalıştırın. Apps troubleshooter uygulamalarda yaşadığınız sorunu otomatik olarak bulur ve giderir.

    Yukarıdaki işlemlerden sonra Windows 8, Windows Mağazasından indirdiğiniz ve çalışmayan uygulama sorunlarınız çözülmüş olmalıdır.

    hakan hakan (15409)
    10 yıl önce cevaplandı

      aynı sorunu bende yaşadım çözümü şu: http://go.microsoft.com/fwlink/p/?LinkId=268423 sitesine gidip windows mağaza uygulamaları sorun gidericisini indir sonra çalıştır. sorun çözülecektir. Ayrıntılı bilgi için bak: http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_8-windows_store/ms-windows-storeassocprotocolmagnet/b93cee79-e29b-4348-8e9d-7fdfd997464f

      kullanici747413 kullanici747413 (1)