Windows Server 2012 kurulum DVD'si ile Administrator parolası sıfırlama

Microsoft 2012 Server sunucumun parolasını unuttum.  Windows 2012 sunucumum Administrator parolasını nasıl sıfırlarım / resetlerim?

hakan hakan (15394)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Eğer Windows 2012 sunucu Administrator parolasını unuttuysanız, Windows 2012 server Kurulum DVD'si ile Windows Server Parolalasını sıfırlayalabilirsiniz.

    Windows 2012 kurulum DVD'si ile Administrator parolasının resetlenmesi

    1. Windows 2012 kurulum diskini sürücüye takın ve kurulum diskinden açılışı yapın.
    2. Açılış gerçekleştiğinde "Repair your computer" seçin.
    3. Karşınıza  onarım ile ilgili seçenekler çıktığında "Command Prompt" seçin.
    4. Komut isteminde önce
      copy c:\windows\system32\sethc.exe

    5. Komutunu kullanın sonra,
      copy c:\windows\system32\cmd.exe c:\windows\system32\sethc.exe
      komutunu yazın ve enter tuluna basın.
    6. Sunucunuzu yeniden başlatın.
    7. Bilgisayarınız açıldıktan sonra Login ekranında beş defa shift tuşuna basın.
    8. Administrator olarak açılmış command prompt / komut istemini  göreceksiniz. Komut isteminde şu komutu uygulayın:
      net user Administrator YeniParola

    hakan hakan (15394)