cSharp WebClient Türkçe Karakter Sorununu Nasıl Düzeltebilirim?

WebClient İle bir websitesinin kaynak kodunu indirdiğimde bazı kelimeler 'Taşınabilir' gibi geliyor.

 <script src="...scripts/cufon-yui.js" type="text/javascript"></script>
  <script src="...scripts/NeoTechlite4.font.js" type="text/javascript">
</script>
client.Encoding =System.Text.Encoding.UTF8;

client encoding değerlerini UTf8 yaptım fakat olmadı.

Site kaynak kodunda dışardan font çağırılıyor. Türkçe karakterleri nasıl düzgün görüntüleyebilirim.

Kolay Gelsin

emkoroglu emkoroglu (327)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Emre kodun şu şekilde değil mi?

    using(WebClient webClient = new WebClient())
    {
    webClient.Encoding = Encoding.UTF8;
    string s = webClient.DownloadString("http://uzmanim.net/alattin");
    }

    yani webClient.Encoding = Encoding.UTF8; bu satırdan önce olmalı : string s = webClient.DownloadString("http://uzmanim.net/alattin");

    Ayrıca sorun devam ederse,

    var text = System.Text.UTF8Encoding.GetString(s);

    yöntemini de alternatif olarak kullanabilirsin.

    alattin alattin (16984)