Call of Duty Ghosts FPS, Lag, FOV, Ram, çökme, donma hataları ve çözümleri

Dünya üzerindeki pek çok kullanıcı Call of Duty Ghosts ile birlikte ortak sorunlar yaşamaya başladı. Call of Duty Ghosts hatalarından bazıları örneğin memory sızıntısı, 6 GB Ram zorunluluğu,SLI/CrossFireX desteğinin yokluğu, DirectX 10 desteğinin olmaması, Alt-Tab sorunu, mouse lag, farenin gecikmesi gibi sorunlar  Call of Duty Ghosts oyuncuları için büyük sıkıntı çıkarttı. Bunların pek çoğu için bir patch beklemek gerekecek.

Call of Duty Ghosts 6 GB Ram zorunluluğu
Call of Duty Ghosts FOV Sorunu
Call of Duty Ghosts Titreme Sorunu
Call of Duty Ghosts Rastgele Donuyor
Call of Duty Ghosts  Mouse hassaslık, hız sorunu
Failed to Start Game Unknown hatası
Call of Duty Ghosts Performans
Steam in-Game sorunu
Call of Duty Ghosts Lag Sorunu
Call of Duty Ghosts düşük FPS sorunu
Call of Duty Ghosts Çökme sorunu
Call of Duty Ghosts  Oyun çalışmayı durdurdu
Memory leak, bellek sızıntısı, donma, takılma, lag sorunu
Menu Donması / Multiplayer menü donması
DirectX Has Encountered Unrecoverable hatası

Bilinen bazı Call of Duty Ghosts  hataları ve çözümlerini aşağıda bulabilirsiniz.

hakan hakan (15394)
10 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Call of Duty Ghosts 6 GB Ram zorunluluğu:

    Bilindiği üzere  Call of Duty Ghosts 6 GB Ram gerektiriyor. Fakat Rus bir hacker grubunun geliştirdiği küçük bir yazılımla bu zorluğu aşmak mümkün. "Call of Duty Ghosts Ram Fix by Steam006" olarak adlandırılan eklendi bir crack değil. Sadece 6 GB ram zorunluluğunu ortadan kaldıran bir eklenti. Bunu yapmadan olabilecek sorunlarıda aklınızdan çıkartmayın.

    Call of Duty Ghosts FOV Sorunu

    Call of Duty Ghosts  FOV için herhangi bir seçenek olmadığını fark etmişsinizdir. Fov Changer adlandırlan yazılımı buradaki linkde bulunan yorumlar arasında bulabilirsiniz. Fakat kullananların yorumların göre kullandıktan sonra banlanan pek çok kullanıcı olmuş. Bu riski göze alıyorsanız kullanabilirsiniz.

    Call of Duty Ghosts Titreme Sorunu

    Call of Duty Ghosts'u SLI veya Crossfire konfigürasyonu ile oynuyorsanız,  oyun oynarken bazı silahların titrediğini fark edebilirsiniz. Bunu çözmek için tek kart konfigürasyonunda oyunu oynamalısınız.

    Alternatif çözüm, SLI kapatmak yerine SLI rendering  modunu tek karta çevirebilirsiniz.

    Call of Duty Ghosts Rastgele Donuyor

    Nvidia bu tür donmalar  sebebi ile sürücülerini güncelledi. Nvidia 331.65 Game Ready WHQL drivers buradan indirerek güncelleme yaparsanız donma sorunu ortadan kalkacaktır.

    Call of Duty Ghosts  Mouse hassaslık, hız sorunu

    Windows 8.1 üzerinde oyun oynarken mouse hassaslık ve hızı ile ilgili sorun yaşıyorsanız,

    Denetim Masası > Fare  gidin ve İşaretci hassaslığını iyileştir (Enhance Pointer Precision) açın.

    Kullandığınız farenin bir yazılımı varsa "Polling Rate"  "Yoklama Hızını" 250Hz veya 125Hz yapın

    Call of Duty Ghosts  Failed to Start Game Unknown hatası

    Call of Duty Ghosts  64 bit sistemde oynadığınızdan emin olun. 32 bit sistemlerde bu hatayı alabilirsiniz.

    Call of Duty Ghosts Performans

    Call of Duty Ghosts oynarkan performans ile ilgili sorun yaşıyorsanız.

    •  Terrain Detail kapatın.  (Tesselation  kapatmak performansı arttırır).
    •  Depth of Field ve Motion Blur kapatın
    • Hâlâ memnun değilseniz oyun oynarken görev yöneticisini açın iw6sp64_ship bulun ve sağ tuşla tıklayın. Öncelik ata diyerek önceliği yüksekten normale çevirin.

    Call of Duty Ghosts Steam in-Game sorunu

     Fraps yüklü ise kaldırın.

    Call of Duty Ghosts Lag Sorunu

    Eğer lag internet bağlantınız ile alakalı değilse, Görev yöneticisini açın ghosts işlemini bulun sağ tuşla tıklayın, Öncelik ata diyerek önceliği normale getirin.

    Call of Duty Ghosts Çökme sorunu

    Bunu için ilk yapılacak ekran kartı sürücülerinizi güncellemek olmalı. 331.65 Game Ready WHQL sürücülerini nVidia sitesinden indirin. AMD kartlar için AMD beta drivers sitesini ziyaret edin.

    Call of Duty Ghosts düşük FPS sorunu

    Malesef şuanki pek çok FPS sorunu bellek sızıntısından kaynaklanıyor. bunun için yama beklemek gerekecek fakat şunları deneyebilirsiniz:
    Fraps / Dxtory gibi arka plan uygulamalarını kapatın.
    Yukarıda anlatıldığı gibi oyun işlemini normal öncelike çalıştırın.

    Call of Duty Ghosts  Oyun çalışmayı durdurdu

    Fraps veya Dxtory arka planda çalışıyorsa durdurun. C:\Program Files\Steam  klasörüne gidin ve appcache klasörünü silin. steam yeniden başlatın ve güvenli modda çalıştırın.

    Call of Duty Ghosts   memory leak, bellek sızıntısı, donma, takılma, lag sorunu

    Malesef  Call of Duty Ghosts  bellek sızntısı ile ilgili buglar barındırıyor bunun için bir yama bekleniyor. Yapabileceğiniz bir şey yok. Sadece beklemek.

    Menu Donması / Multiplayer menü donması

    Arkadaş listenizde 50 kişiden fazla arkadaşınız varsa bu sorunu yaşayabilirsiniz. Offline duruma geçmek sorunu çözecektir.

    DirectX Has Encountered Unrecoverable hatası

    DirectX 11 yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz. DirectX Has Encountered Unrecoverable hatası ile ilgili pek çok kullanıcı şikayetçi. DirectX 11 yüklemek çözüm olmaz ise malesef patch beklemek zorunda kalacaksınız. Bu sorunla ilgili malesef şuan bir çözüm yok.

    .

    hakan hakan (15394)
    10 yıl önce cevaplandı

      Öncellikle cevaplar çok iyi ama benim sorunum şudur ki ben oyunu tekli senerya modunda oynarken map içerisinde dosyalar eksikmis gibi yerler siyahlasiyor ara ara cizgiler geliyor(oyun indirme değil satın aldım )

      multiplayerda ise oyun içerisinde fps düşüşleri düşman ile karşı karşıya gelınce oyunun tıkanması lag ara ara buga gırmesı gıbı sorunlar . Ek çözüm yada önereceğin bir durum varsa yaz lütfen

      canerbudak canerbudak (1)