Chrome'da kaldırılamayan uzantıları kaldırmak

Chrome'u silip yeniden kurmama rağmen uzantılar hala duruyor.

Chrome uzantıların dosyalarını sildiğim halde hala silinmemiş gözüküyor.

Uzantıları siliyorum fakat geri geliyor.

Silinemeyen uzantılarla ilgili problem yaşayan kullanıcıların aşağıdaki adımları denemelerini öneriyorum.

utkubayat utkubayat (885)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Google Chrome'da uzantılar bölümünde yanında Chrome'dan kaldır simgesi olmayan uzantılar nasıl silinir?

    Eğer yukarıdaki başlık altında anlatılanları yapmanıza rağmen uzantılar hala duruyorsa sorunun kaynağı Google hesabınızla Google Chrome'un senkronizasyonundan kaynaklanabilir. Böyle bir sorunla karşılaşmıştım ve aşağıda anlattığım yolu izleyerek istemediğim uzantılardan kurtulmuştum. İstenmeyen uzantılardan kurtulmak için aşağıdaki adımları deneyiniz.

    1. İlk olarak Google Chrome'un Google hesabınızla bağlantılı olup olmadığını kontrol ediniz.
    2. Bu ekrandan Google Hesap Özeti yazısına tıklayınız. (https://www.google.com/settings/chrome/sync)
    3. Açılan sayfada Durdur ve Temizle butonuna basınız ve gelen uyarıya Tamam deyiniz. (Bu işlem senkronizasyon verilerini temizleyecektir.)
    4. Bu işlemin ardından aşağıda vermiş olduğum linkten Ceyda arkadaşımızın çözümünü uygulayınız. (Önceden uyguladıysanız bile bu işlemlerin ardından tekrarlamanızda fayda var.)
      Google Chrome'da uzantılar bölümünde yanında Chrome'dan kaldır simgesi olmayan uzantılar nasıl silinir?
    5. Bu linkte anlatılanları tamamladıktan sonra Hesap Özeti sayfasından Google Senkronizasyonu'nu yeniden etkin hale getiriniz.
    6. Tüm bu adımların ardından Google Chrome senkronizasyona sıfırdan başlayacaktır ve Chrome'u sıfırlamanıza rağmen uzantıları yeniden göstermeyecektir.
    utkubayat utkubayat (885)