delta-homes.com nasıl temizlenir?

delta-homes.com kullandığınız tarayıcıya, chrome, firefox, internet explorer gibi
kendini ekleyen varsayılan arama moturunu delta-homes.com olarak ayarlayan, ana sayfanızı
delta-homes.com olarak değiştiren, teknik olarak virüs olarak nitelenemeyecek bir tür istenmeyen yazılımdır.
Aşağıda delta-homes.com zararlı yazılımından nasıl kurtulacağınız anlatılmıştır.

Adım 1: Delta Home zararlı yazılımını kaldırma
Adım 2: delta-homes.com'u Internet Explorer, Chrome ve Firefox'dan kaldırma
Adım 3: delta-homes.com windows kısa yollarını temizleme
Adım 4: Spyware temizleme aracı ile delta-homes.com'un internet tarayınızdan kurtulma

delta-homes.com nasıl temizlenir?

delta-homes.com chrome'dan nasıl temizlenir?

delta-homes.com Firefox'dan nasıl temizlenir?

delta-homes.com Internet Explorer'dan nasıl temizlenir?

alattin alattin (16984)
10 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Delta homes tarayıcınızı ele geçiren, tarayıcınızın başlangıç sayfasını delta-homes.com olarak değiştiren istenmeyen bir yazılımdır. Delta Homes kaldırma işlemini iki şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

    DELTA HOMES OTOMATİK TEMİZLEME
    Aşağıdaki ücretsiz yazılımlar ile delta-homes bilgisayarınızdan kolayca kaldırılabilir. Lütfen adımları teker teker atlamadan yapın.

    Delta Homes Otomatik olarak kaldırma:

    Malware  ve virüs temizleme

    Bu adım en önemli adımdır. My Start Search ile karşılaştıysanız bilgisayarınıza zararlı yazılımlar yüklenmiş demektir. Bu adımda iyi bir malware temizleyici ile bilgisayarınızı temizlemelisiniz.

    Reason Core Security programı özellikle reklam virüsü, tarayıcı korsanı siteler, zararlı tarayıcı eklentileri konusunda son derece başarılı bir program.

    Reason Core Security programını buradan indirebilirsinizReason core security nedir, nasıl kullanılır?

    Sorun hâlâ devam ediyorsa  aşağıdaki adımları izleyin.

    AdwCleaner kullanarak bilgisayarınızdan www.delta-homes.com kaldırma

    1. Adwcleaner nedir? Adwcleaner nasıl kullanılır? linkini tıklayarak ADWCLEANER yazılımını indirin.
    2. Tarama işlemine başlamadan önce  Internet Explore, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarını kapatın ve diğer tüm açık programları kapatın.
    3. İndirdiğiniz ADWCLEANER programını çalıştırın. Scan butonuna tıklayın.
      delta-homes kaldır - adw Cleaner
      ADWCleaner  delta-homes istenmeyen eklentisi ve diğer zararlıları taramaya başlayacaktır.
    4. Tarama işlemi bittiğinde bilgisayarınızda bulunan delta-homes ve diğer zararlılar listelenecek, bu zararlıları silmek için Clean butonunu tıklayın
      delta-homes  kaldırma - temizleme ekranı
      ADW Cleaner temizleme işlemini bitirebilmek için bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyecektir OK tıklayarak bilgisayarınızı yeniden başlatın.

    Firefox, Google Chrome, Internet Explorer kısayollarının temizlenmesi:

    Delta-homes aynı zamanda tarayıcı kısayollarını da hedef alır ve değiştirir.  Tarayıcı kısayollarının delta-homes'dan temizlenmesi için kısayol temizleyici aracı kullanabilirsiniz

    1. Kısayol temizleme programını buradan indirebilirsiniz. (Shortcut cleaner)
    2. Kısayol temizleme programının indirme işlemi bittiğinde sc-cleaner.exe dosyasını iki kere tıklayın ve çalıştırın.
    3. Kısayol temizleme programı otomatik çalışır ve bir işlem yapmanıza gerek yoktur.
    4. Shortcut cleaner Finished ekranı geldiğinde temizleme işlemi biter Tamam'ı tıklayın.
    5. Not defterinde bir rapor ekranı gelecektir. Bunu kapatabilirsiniz.
    6. Shortcut cleaner kısayol temizleme işlemi bittikten sonra diğer aşamalara geçebilirsiniz.
    7. Aşağıdaki aşamalardan Internet Explorer, Chrome, Firefox ile ilgili olanların bazıları kontrol amaçlıdır. Aşamada anlatılan durum sizde yoksa sonraki aşamaya geçin.

    2. Adım Junkware aracı ile  Internet Explore, Firefox ve Google Chrome internet tarayıcılarından delta-homes temizleme

    Junkware,  delta-homes uzantılarını  Internet Explorer, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarından temizlemek, kaldırmak için çok güçlü bir araçtır.

    Aşağıdaki adımları kullanarak Junkware ile  delta-homes kaldırma işleminde,  Internet Explorer, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarındaki delta-homes uzantılarını sileceğiz.

    1. Junkware indir linkinden Junkware temizleme aracını indirin.
    2. İndirdiğiniz  JRT.exe dosyasını iki kere tıklayın ve çalıştırın.
    3. Konsol ekranında Junkware temizleme aracı çalışacaktır. Tarama işlemi için bir tuşa basın.
      delta-homes kaldırma - temizleme aracı ile taramaBu işlem biraz vakit alacaktır.  Tüm programları kapatın ve sabırla bekleyin.
    4. Tarama işlemi bittikten sonra ekrana temizleme ile ilgili bir rapor gelecektir.

    delta-homes yüklenmesine sebep olan yazılımın tespiti ve kaldırılması

    Adım 1: Delta Home zararlı yazılımını kaldırma

    • Programlar ve Özellikler'i açmak için Başlat düğmesini Başlat düğmesinin resmi, Denetim Masası'nı, Programlar'ı ve ardından Programlar ve Özellikler'i tıklatın.

    • Yontoo, BrowserProtect, BrowserDefender, DownloadTerms 1.0, LessTabs, TidyNetwork.com, WebCake 3.0, Selection Links programlarından biri varsa veya en son delta Home zararlısı ile karşılaşmadan önce yüklediğiniz yazılımı bulun ve programı seçin ve Kaldır'ı tıklatın.
      delta-homes.com nasıl kaldırılır?  programlar ve özellikleri

    Adım 2: delta-homes.com'u Internet Explorer, Chrome ve Firefox'dan kaldırma

    delta-homes.com'u Internet Explorer'dan kaldırma

    Internet Explorer içerisinde "Dişli" şeklinde görünün ikonu tıklayın ve Internet explorer'ın işlem menüsüne ulaşın.

    Buradan İnternet Seçenekleri - Internet Options bölümünü tıklayın.

    delta-homes.com nasıl kaldırılır? Internet Explorer internet seçenekleri

    Buradan Gelişmiş - Advanced  sekmesini tıklayın ve açılan pencereden Sıfırla - Reset 'i seçin.
    delta-homes.com nasıl silinir? Internet Explorer sıfırlama

    Reset butunundan sonra açılan pencereden "Kişisel ayarları sil"  "Delete  personal  settings" i işaretleyin ve  Sıfırla - Reset i tıklayın.

    delta-homes.com nasıl temizlenir? Internet explorer kişisel ayarları sil

    delta-homes.com'u Firefox'dan kaldırma

    Firefox içerisinde en tepede solda bulunan Firefox yazınını yanındaki aşağı ok butonunu tıkayın ve açılan menüden Yardım - Help > Sorun giderme bilgisi - Troubleshooting Information seçin

    delta-homes.com nasıl silinir firefox

    açılan pencereden Firefoxu Sıfırla - Reset Firefox seçin

    delta-homes.com'u Chrome'dan temizleme

    Chrome içerisinde sağ üst köşede alt alta bulunan üç çizgi şeklindeki Chrome menüsünü  tıklayın.

    Ayarlar > Ayarlar'a gelin Görünüm  > Ana Sayfa  düğmesini göster tıklayın. Yeni Sayfa Sekmesi Değiştir tıklayın. Delta Homes linki varsa buradan kaldırın.

    Daha sonra Chrome uzantılarını Extentions kontrol edin.

    Araçlar > Uzantıları seçin.

    delta-homes.com nasıl temizlenir chrome

    Chrome uzantıları - Extentions içinde ne olduğunu bilmediğiniz tüm eklentileri silin(varsa BrowserDefenderDelta Homes, Yontoo gibi). Silme işlemini eklentinin yanındaki çöp sepeti ikonundan yapabilirsiniz.

    Daha sonra yine ayarlar bölümüne girin. Sayfanın altına dogru "Arama motorlarını yönet" i tıklayın.

    ve varsayılan arama moturunuzu değiştirin.

    delta-homes.com nasıl temizlenir? chrome varsayılan arama motoru değiştirme

    Adım 3: delta-homes.com windows kısa yollarını temizleme

    Masaüstündeki Chrome,firefox, Internet explorer ikonlarını sağ tuşla tıklayın ve özelliklerine girin.  Burada Kısayol bölümünde bulunan Hedef - Target "http://delta-homes.com" gibi olan ifadeyi silin.

    delta-homes.com​​ tarayıcı kısayollarını temizleme

    Masaüstündeki Chrome,firefox, Internet explorer ikonlarını sağ tuşla tıklayın ve özelliklerine girin.  Burada Kısayol bölümünde bulunan Hedef - Target "http://delta-homes.com" gibi olan ifadeyi silin.

    Firefox, Google Chrome, Internet Explorer gibi tarayıcılardan  delta-homes.com  kısayolunu kaldırma​

    Chrome Firefox Internet Explorer Kısayolları delta-homes.com​​ kaldırma

    Bu işlemi kullandığınız tüm tarayıcı kısayolları için ayrı ayrı yapmalısınız.

    1. Başlatı tıklayın, arama bölümüne sırası Chrome yazın (veya firefox, Internet explorer).
    2. Arama sonucunda listelenen Google Chrome kısayolunu sağ tuşla tıklayın. Özelliklere girin.
    3. Hedef bölümünde yazan http://delta-homes.com değerini silin

    Internet Explorer diğer kısayollarının http://delta-homes.com'dan temizlenmesi:

    1. Masaüstün'deki  ve Tüm  programlar içerisindeki Internet Explorer kısayolunu sağ tıklayıp Özellikler'e seçin.
    2. Kısayol sekmesinde Hedef kısmında yalnızca "C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe" yazdığından emin olun.
    3. iexplore.exe dan sonra  http://delta-homes.com varsa bunu silin.

    Internet Explorer  delta-homes.com​​  nasıl kaldırılır?

    Firefox Kısayolunun  delta-homes.com​​'dan Temizleme:

    1. Firefox kısayoluna (Masa üstündeki  Firefox ikonu veya Tüm programlar içerisinde) sağ tıklayıp Özellikler'e tıklayın.
    2. Kısayol sekmesinde Hedef kısmında yalnızca "C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe" yazdığından emin olun.
    3. Firefox.Exe den sonra http://delta-homes.com varsa bunu silin.Firefox  delta-homes.com nasıl temizlenir?

    Google Chrome delta-homes.com kaldırma:

    1. Chrome'u açın, Tarayıcı araç çubuğundaki Chrome menü butonuna tıklayın. (Sağ köşedeki alt alta üç çizgi)
    2. Açılan menüden Araçlar'ı, daha sonra Uzantılar'ı tıklayın.
    3. Açılan sayfada "delta-homes, Nation zoom,  aartemis​​, Proxy Tool, PortaldoSites Toolbar, Yontoo, BrowserProtect" vb. bilinmeyen eklentileri geri dönüşüm kutusu ikonuna tıklayarak kaldırın.
    4. Daha sonra tekrar Chrome menü butonuna tıklayın, açılan menüden Ayarlar'ı tıklayın.
    5. "Arama Motorlarını Yönet" butonuna tıklayıp açılan menüde Google'ı varsayılan yapın ve veya dilediğiniz bir arama motorunu seçin.
    6. Daha sonra anasayfanızı değiştirmek için Ayarlar sayfasındaki "Başlangıçta" bölümünde "Belirli bir sayfayı veya sayfaları aç"ı işaretleyin.
    7. Yanındaki butondan dilediğiniz sayfayı ayarlayın.

    Chrome Kısayolunu temizleme:

    1. Chrome kısayoluna (Masaüstündeki Chrome ve Tüm programlar içerisindeki Chrome ikonu) sağ tıklayıp Özellikler'e tıklayın.
    2. Kısayol sekmesinde Hedef kısmında yalnızca "C:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe" yazdığından emin olun.
    3. chrome.exe'den sonra  http://delta-homes.com yazan bir alan varsa onu silin.

    Chrome  delta-homes.com  nasıl kaldırılır?

    Adım 4: Spyware temizleme aracı ile delta-homes.com'un internet tarayınızdan kurtulma

    MalwareBytes nedir? MalwareBytes nasıl kullanılır? Malwarebytes i buradan indirin ve kurun. Malwarebytes'ın nasıl kullanıldığı yazıda anlatılıyor.

    Malwarebytes diğer zararlı yazılımlara karşı da sisteminizi tarayıp temizleyecektir. Malwarebytes virüs, trojan, rootkit gibi tüm zararlıları bilgisayarınızdan kaldıracaktır.

    Bize destek olmak için Facebook'ta takip edin:
    https://www.facebook.com/uzmanim.net

    alattin alattin (16984)
    10 yıl önce cevaplandı

      El ile temizleme;

      1. cevapta verilen programlardan herhangi biri yüklü olmamasına rağmen, yine de bu sorunu yaşıyorsanız, aşağıdakilerle sorundan kurtulabilirsiniz.

      Not: Bu işlemleri tamamlayabilmeniz için Yönetici yetkisine sahip kullanıcı olmalısınız.

      1. Görev töneticisini açarak işlemler listesinden delta-homes.exe yi sonlandırın.

      2. Başlat-Çalıştır ekranına regedit.exe yazarak kayıt düzenleyiciye girin.

      3. Ctrl+F ile arama ekranını açın.

      4. Arama ekranına "delta-" yazarak arama yapın ve bulunan tüm değerleri silin.( Korkmayın, sorun yaratmayacaktır.Şu an yazdıklarım bu işlemler yapılmış bir işletim sisteminden)

      5. Internet Explorer, Chrome ve Firefox içerisinde bir önceki cevapta yazılanları yapın.

      Temizleme tamamdır.

      senturkbilen senturkbilen (1)
      10 yıl önce cevaplandı

      • ilave bilgi için çok teşekkürler, alattin 10 yıl önce