google chrome netlik sorunu

27 Ağustos'da chrome güncellemesinden sonra yazıların büyüklüğü dışında facebook, youtube gibi kanalların arama kısmında netlik problemi çekiyorum. Denetim masasından görünüm ve kişileştirmeye girip görüntüyü daha küçük (%100) yaptığım zaman düzeliyor fakat bu yazı büyüklüğünü kullanmak zor. Başka bir çözüm var mıdır? Teşekkürler...

ozsevi ozsevi (8)
9 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Merhaba,

    aynı dertten ben de muzdariptim.

    Özellikle Facebook sağ sütundaki yazıların tamamı flu yani net değildi

    Chrome uzantılarının bu durumla ilgisi yok. En azından Chrome 37 sürümü ile gelen güncellemeden sonra ortaya çıkan netlik sorunu ile ilgisi yok.

    Windows 8.1 Chrome 37 netlik sorununa bulduğum çözüm şöyle

    1. Chrome kısayolunun özelliklerine girin. Bu kısayol masaüstümüzde veya görev çubuğunda olabilir. Bilmiyorsanız, Görev çubuğu üzerindeki tarayıcı kısayol özelliklerine nasıl girerim? size yardımcı olacaktır.
    2. Hedef bölümünü şu şekilde düzenleyin:
      "C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe" /high-dpi-support=1 /force-device-scale-factor=1
    3. Yani ...exe" den sonra

      /high-dpi-support=1 /force-device-scale-factor=1
    4. Bunu ekleyin. Hedef şu şekilde görünmeli:
      Görev çubuğu üzerindeki ​ Google Chrome, Firefox, Internet Explorer tarayıcı kısayol özelliklerine nasıl girerim? - chrome özellikler hedef
    5. Bu işlemi yaparken tüm Chrome pencereleri kapalı olsun.
    6. Sonra Chrome'u başlatın.

    alattin alattin (16999)
    9 yıl önce cevaplandı

      Doğru mu yaptım çok emin değilim ama şöyle birşey yaptım:

      windows 8 için aşağıdaki gibi bilgisayarıma girerek chrome dosyasındaki uzantıları sildim.

      C:\Documents and Settings\[KullanıcıAdınız]\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions

      Facebook için işe yaradı ama youtube halen net değil...

      ozsevi ozsevi (8)
      9 yıl önce cevaplandı

      • Alattin Bey, dedikleriniz yaptım ve düzeldi... Çok teşekkür ederim... ozsevi 9 yıl önce
      • Rica ederim geri dönüş yaptığınız için çok teşekkürler. alattin 9 yıl önce

      Bu çözüm temelli etki etmiyor ne yazık ki. Örneğin skype konuşmasında gelen bir link veya steam programı üzerinde yer alan bir linke tıklandığında açılan chrome sayfası aynı bulanık görüntüde açmaya devam ediyor.

      tamu89 tamu89 (1)