iPhone 5C özellikleri nelerdir? Çıkış tarihi ne zaman?

ergin ergin (2539)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Apple’ın merakla beklenen telefonlarından biri olan iPhone 5C tanıttı.

    iPhone 5C beklendiği gibi 5 ayrı renkte (yeşil, mavi, kırmızı, beyaz ve sarı) satışa sunulacak. Tek parça polikarbon kaplama olan yeni iPhone 5C’nin iç yapısında ise çelik kullanılmıştır.

    iPhone 5C özellikleri

    iPhone 5C’nin teknik özellliklerine bakıldığında A6 işlemci kullandığını görüyoruz. iPhone 5′te olduğu gibi 8 megapiksel kameraya sahip yeni iPhone 5C’nin pili iPhone 5′ten daha geniş dolayısıyla daha iyi olduğu anlaşılıyor.

    iPhone 5C 326ppi yoğunluk değerini koruyan 4 inç ekrana sahip olan iPhone 5C yüksek çözünürlüklü retina ekran kullanılmış. İşletim sistemi ise beklenildiği gibi iOS 7 olacaktır.

    iPhone 5C Fiyatı

    Amerika’da 2 yıl kontratlı fiyatı 16 GB için 99 dolar, 32 GB içinse 199 dolar olarak açıklanan iPhone 5C’nin kılıfları da ise 29 dola fiyat etiketine sahip olacaktır. Kontratsız fiyatlar ile ilgili bilgi ise şu anda paylaşılmamıştır.

    iPhone 5C, 20 Eylül’de ABD, Avusturalya, Kanada, Çin, Fransa, Almanya, Japonya, Singapur ve İngiltere pazarında satışta olacak. Aralık ayında ise 100 ülkede satışa çıkacak. Türkiye'de ise Aralık ayından itibaren satışına başlanacaktır.

    ergin ergin (2539)