start.qone8.com kaldırma

start.qone8.com ChromeFireFoxInternet Explorer internet tarayıcılarını ele geçiren, yüklemiş olduğunuz ücretsiz bir yazılımla birlikte yüklenen, ChromeFireFoxInternet Explorer tarayıcılarının ana sayfasını ve varsayılan arama motorunu start.qone8.com olarak değiştiren istenmeyen bir yazılımdır. start.qone8.com virüs değildir. Bilgisayarınıza yüklemiş olduğunuz (oyun, media player, youtube video indirici, chat yazılımı ve benzeri gibi) ücretsiz bir yazılımla beraber sisteminize yüklenir.

start.qone8.com sayfası arama sonuçlarında reklam ve sponsorlu bağlantılar görüntüler ve arama sorgularınızı toplar. start.qone8.com aynı arama  sonucundaki sıralama sonuçlarını kendi çıkarları doğrultusunda değiştirir. Arama sonuçları yanıltıcı olabilir. Bu sebepten kaldırmanız önerilir.

start.qone8.com kaldırma işlemi, start.qone8.com temizleme nasıl yapılır?

ChromeFireFoxInternet Explorer internet tarayıcılarından start.qone8.com nasıl temizlenir?

hakan hakan (15394)
10 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    start.qone8.com teknik olarak bir virüs değildir. Ama kullanıcı ChromeFireFoxInternet Explorer gibi internet tarayıcısını ele geçirdiği için ve kullanıcıyı arama motoru olarak start.qone8.com kullanmaya zorladığı için istenmeyen yazılım olarak nitelenir.

    start.qone8.com sitesi kullanıcıya istenmeyen reklamlar, pop-up pencereler görüntüler.

    Eğer ücretsiz bir yazılım (oyun, video kayıt / izleme, indirme-yöneticileri veya PDF yaratıcıları) gibi bir yazılım yüklediyseniz  start.qone8.com bu yazılımla beraber bilgisayarınıza yüklenir. Yani siz farkında olmadan, örneğin oyun yüklediğinizi düşürken start.qone8.com bilgisayarınıza yüklenir.

    Örneğin Viplayer yüklediğinizde sisteminize tarayıcınıza ChromeFireFoxInternet Explorer,  start.qone8.com  bulaşır.

    Internet Explorer Kısayolunu Temizleme:
    Masaüstün'deki  ve Tüm  programlar içerisindeki Internet Explorer kısayolunu sağ tıklayıp Özellikler'e seçin.
    Kısayol sekmesinde Hedef kısmında yalnızca "C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe" yazdığından emin olun.iexplore.exe dan sonra start.qone8.com varsa bunu silin.
    Internet Explorer start.qone8.com nasıl kaldırılır?

    Firefox Kısayolunu Temizleme:
    Firefox kısayoluna (Masa üstündeki  Firefox ikonu veya Tüm programlar içerisinde) sağ tıklayıp Özellikler'e tıklayın.
    Kısayol sekmesinde Hedef kısmında yalnızca "C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe" yazdığından emin olun.Firefox.Exe den sonra start.qone8.com varsa bunu silin.Firefox start.qone8.com nasıl temizlenir?

    Chrome Kısayolunu temizleme:
    Chrome kısayoluna (Masaüstündeki Chrome ve Tüm programlar içerisindeki Chrome ikonu)sağ tıklayıp Özellikler'e tıklayın.
    Kısayol sekmesinde Hedef kısmında yalnızca "C:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe" yazdığından emin olun.
    chrome.exe'den sonra start.qone8.com yazan bir alan varsa onu silin.
    Chrome start.qone8.com nasıl kaldırılır?

    start.qone8.com kaldırma ChromeFireFoxInternet Explorer

    1. Adım: AdwCleaner kullanarak bilgisayarınızdan start.qone8.com kaldırma
    2. Adım: Junkware aracı ile  Internet ExploreFirefox ve Google Chrome internet tarayıcılarından start.qone8.com temizleme
    3. Adım: MalwareBytes ile sisteminizi start.qone8.com ve diğer zararlılara karşı tarama.

    AdwCleaner kullanarak bilgisayarınızdan start.qone8.com kaldırma

    1. ADWCLEANER indir linkini tıklayarak ADWCLEANER yazılımını indirin.
    2. Tarama işlemine başlamadan önce  Internet Explore, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarını kapatın ve diğer tüm açık programları kapatın.
    3. İndirdiğiniz ADWCLEANER programını çalıştırın. Scan butonuna tıklayın.
      Search.Qone8.com kaldır - adw Cleaner
      ADW Cleaner start.qone8.com zararlısını ve diğer zararlıları taramaya başlayacaktır.
    4. Tarama işlemi bittiğinde bilgisayarınızda bulunan start.qone8.com ve diğer zararlılar listelenecek, bu zararlıları silmek için Clean butonunu tıklayın
       Search.Qone8.com  kaldırma - temizleme ekranı
      ADW Cleaner temizleme işlemini bitirebilmek için bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyecektir OK tıklayarak bilgisayarınızı yeniden başlatın.

    2. Adım Junkware aracı ile  Internet Explore, Firefox ve Google Chrome internet tarayıcılarından start.qone8.com temizleme

    Junkware,  start.qone8.com uzantılarını  Internet Explorer, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarından temizlemek, kaldırmak için çok güçlü bir araçtır.

    Aşağıdaki adımları kullanarak Junkware ile  start.qone8.com kaldırma işleminde,  Internet Explorer, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarındaki start.qone8.com uzantılarını sileceğiz.

    1. Junkware indir linkinden Junkware temizleme aracını indirin.
    2. İndirdiğiniz  JRT.exe dosyasını iki kere tıklayın ve çalıştırın.
    3. Konsol ekranında Junkware temizleme aracı çalışacaktır. Tarama işlemi için bir tuşa basın.
      Search.Qone8.com kaldırma - temizleme aracı ile taramaBu işlem biraz vakit alacaktır.  Tüm programları kapatın ve sabırla bekleyin.
    4. Tarama işlemi bittikten sonra ekrana temizleme ile ilgili bir rapor gelecektir.

    3 Adım: MalwareBytes ile sisteminizi start.qone8.com ve diğer zararlılara karşı tarama.

    Son aşama olarak sisteminizi Malwarebytes ile taramanız gerekiyor.
    MalwareBytes nedir? MalwareBytes nasıl kullanılır? linkinden MalwareBytes'ı indirebilir ve sisteminizi zararlı yazılımlara karşı tarayabilirsiniz.

    MalwareBytes worms, trojans, rootkits, rogues, dialers, spyware gibi tüm zararlı yazılımları tarayacak ve bulduklarını temizleyecektir.

    Bütün bu işlemlerden sonra bilgisayarınızdan start.qone8.com kaldırma işlemi tamamlanmış ve diğer zararlılardan kurtulmuş olmalısınız.

    hakan hakan (15394)
    10 yıl önce cevaplandı

      Gerçekten işe yaradı, kurulumu çok basit, bu kadar aradım sonunda buldum teşekkür ederim.

      gkhnayr gkhnayr (1)
      9 yıl önce cevaplandı

        ellerine saglık kardesım bu dertten kurtardıgın ıcın

        emre5 emre5 (1)