v9.com nasıl kaldırılır? v9.com nasıl temizlenir?

Chrome, firefox veya Internet Explorer tarayıcınızı açtığınızda arama moturu olarak v9.com geliyorsa sisteminize v9.com bulaşmış demektir. v9.com nasıl silinir? Chrome, firefox veya Internet Explorer ana sayfasını değiştirsenizde tekrardan ana sayfanız v9.com olarak görünecektir.

v9.com nasıl temizlenir? v9.com'dan nasıl kurtuluruz? v9.com arama motoru nasıl kaldırılır?

Aşağıda v9.com'dan nasıl kurtulacağınız adım adım anlatılmıştır.

EceKoc EceKoc (834)
10 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    v9.com dan kurtulmak istiyorsanız aşağıdaki adımları eksiksiz yapmalısınız.  Adımlardan birini eksik yaparsanız diğer adımların hic bir anlamı kalmayacaktır. v9.com sizin için can sıkıcı bir bela haline dönüşecektir. v9.com dan kurtulmak için 3 adım gerçekleştirmeniz gerekiyor.

    1. Chrome, Firefox, Internet Explorer  v9.com  temizleme / kaldırma
    2. Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8 v9.com  temizleme
    3. Genel bir bakım / temizleme yapma : Anti-Malware programıyla bilgisayarı tarama

    Bu üç adımdan sonra hem v9.com hem de diğer zararlılardan bilgisayarınızı temizlemiş olacaksınız. Bilgisayarınızın performansında ciddi bir artış fark edeceksiniz.

    Adım 1:

    Chrome, Firefox, Internet Explorer  v9.com  temizleme / kaldırma

    Internet Explorer v9.com  temizleme / kaldırma:

    1. İnternet Explorer'ı açın, çark / dişli şeklindeki "Araçlar" butonuna tıklayın (veya klavyeden Alt+X e basabilirsiniz).

    2. Açılan menüden"İnternet Seçenekleri" tıklayın.

    3. "Gelişmiş" sekmesinden Sıfırla düğmesine tıklayın. Açılan pencerede Kişisel Ayarları Sil onay kutusunu işaretleyin. İşlem tamamlandıktan sonra Tamam'a tıklayın ve İnternet Explorer'ı kapatın.
    4. Explorer kısayoluna sağ tıklayıp Özellikler'e tıklayın. Kısayol sekmesinde Hedef kısmında yalnızca "C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe" yazdığından emin olun.
      iexplore.exe dan sonra v9.com varsa bunu silin.

    Mozilla Firefox v9.com  temizleme / kaldırma

    1. Firefox'u açın, ekranın üst kısmındaki "Firefox" butonuna tıklayın.
    2. Yardım menüsünün altındaki Sorun Giderme Bilgileri ni tıklayın.
    3. Açılan sayfanın sağ üst köşesindeki "Firefox Tarayıcısını Sıfırla" butonuna tıklayın.
    4. Açılan pencerede Sıfırla butonuna tıklayın.
    5. İşlem tamamlandıktan sonra Firefox kendini yeniden başlatacaktır.

    6. Firefox kısayoluna (Masa üstündeki  Firefox ikonu) sağ tıklayıp Özellikler'e tıklayın.
    7. Kısayol sekmesinde Hedef kısmında yalnızca "C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe" yazdığından emin olun.
      Firefox.Exe den sonra v9.com varsa bunu silin.

    Google Chrome v9.com  temizleme / kaldırma

    1. Chrome'u açın, Tarayıcı araç çubuğundaki Chrome menü butonuna (Sağ köşede alt alta üç çizgi) tıklayın,
    2. Açılan menüden Araçlar'ı, daha sonra Uzantılar'ı tıklayın.

    3. Açılan sayfada "Proxy Tool, PortaldoSites Toolbar, Yontoo, BrowserProtect" uzmanim.net vb. bilinmeyen eklentileri geri dönüşüm kutusu ikonuna tıklayarak kaldırın. Burada size yabancı gelen ve varsa geri dönüşüm kutusu ikonuna  basarak silin.
    4. Daha sonra tekrar Chrome menü butonuna tıklayın, açılan menüden Ayarlar'ı tıklayın.

    5. Ayarlar bölümünü tıklayın. "Arama Motorlarını Yönet" butonuna tıklayıp açılan menüde Googlevarsayılan yapın ve v9.com'u kaldırın.

    6. Daha sonra anasayfanızı değiştirmek için Ayarlar sayfasındaki "Başlangıçta" bölümünde "Belirli bir sayfayı veya sayfaları aç"ı işaretleyin.
    7. Yanındaki butondan, Sayfaları ayarla, dilediğiniz sayfayı ayarlayın (google.com.tr gibi).

    8. Chrome kısayoluna (Masaüstündeki Chrome ikonu) sağ tıklayıp Özellikler'e tıklayın.
      Kısayol sekmesinde Hedef kısmında yalnızca "C:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe" yazdığından emin olun.
      chrome.exe'den sonra v9.com yazan bir alan varsa onu silin.

    Adım 2:

    Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8 v9.com  temizleme

    Windows XP v9.com temizleme / kaldırma:

    1. Başlat menüsünü açın, buradan Kontrol Paneline tıklayın.
    2. Açılan pencereden Program Ekle/Kaldır'ı seçin.
    3. Buradan v9.com ile ilgili tüm programları kaldırın. Özellikle içerisinde Toolbar gibi ibareler ve bu nedir dediğiniz yazılımları kaldırın.

    Windows Vista, Windows7 v9.com temizleme / kaldırma:

    1. Başlat menüsünü açın, buradan Kontrol Paneline tıklayın.
    2. Açılan pencereden "Program Kaldır"ı seçin.
    3. Buradan v9.com ile ilgili tüm programları kaldırın. Özellikle içerisinde Toolbar gibi ibareler ve bu nedir dediğiniz ne olduğunu bilmediğiniz yazılımları kaldırın.

    Windows 8 v9.com  temizleme / kaldırma:

    1. Metro kullanıcı arayüzüne gitmek için Windows anahtarına tıklayın.
    2. Ekranda sağ tıklayıp, Tüm Uygulamalar'a tıklayın.
    3. Kontrol Paneline tıklayın ve buradan "Program Kaldır"ı seçin. Buradan v9.com ile ilgili tüm programları kaldırın.uzmanim.net Özellikle içerisinde Toolbar gibi ibareler ve bu nedir dediğiniz yazılımları kaldırın.

    Adım 3:

    Genel bir bakım / temizleme yapma : Anti-Malware programıyla bilgisayarı tarama

         MalwareBytes programı ile bilgisayarınızı derin bir taramadan geçirin. MalwareBytes nasıl kullanılır?

    Bu 3 adımdan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın, v9.com virüsünden ve v9.com arama motorundan tamamen kurtulmuş olacaksınız. uzmanim.net

    EceKoc EceKoc (834)
    10 yıl önce cevaplandı

      kısayollardaki fazlalıkları sildikten sonra

       C sürücüsünü aç ,

       yukardaki menüden

       araçlar--klasör seçenekleri--görünüm

      gizli dosya , klasör ve sürücüleri göster 'i seç uygulayı tıkla

       aşağıdaki klasörlere gir

       ProgramData--Adobe--taskil

       orada bulunan taskil uygulamasını sil

       orda değilse şuradan bulacaksın nerde olduğunu

       Başlatta ki arama kısmına görev zamanlayıcı yaz

       açılan programdan soldan görev zamanlayıcı kitaplığı kısmını seç

       içinde taskil geçen bi satırı bul ve altta eylemler kısmına tıkla

       taskil uygulamasının nerde başlayacağı orda yazılı , oraya git ve sil...

       en azından bende böyle oldu ben yaptım ve kutruldum

      thesedat thesedat (1)
      9 yıl önce cevaplandı

        Arkadaşlar naptıysam olmadı kaldıramadım bu mereti (v9 haberpress) daha önce;c/program data/adobe/taskil diye bi dosyayı silince gidiyodu ama artık ordada yok,her yolu denedim olmadı.Tam format için hazırlanırken bi şekilde kalktı şimdi neler yaptığımı anlatayım umarım faydam dokunur sizlerede bu virüsü yazanlara prim vermemiş oluruz virüs değil ama virüs diyorum çünkü daha illet bişey virüsden,virüsleri programlarla kaldırabiliyoruz çünkü.Buna hiçbir program fayda etmedi bende.Bir hafta boyunca denediğim sayısız yöntemi yazayım önce boşuna denemeyin sizde;1)Herkes başta bunu yapmanızı söyler artık ilkokul bebeleri dahi biliyo tarayıcının üstünde sağ tıkla özelliler tıklayıp kısayol düzeltme.2)Kayıt defterinde v9 aratıp silme,startpage ve searchpage düzeltme.3)Sayısız pragram deneme (malwarebytes,anti malware,spybot,spy hunter,combofix,junkware v.s) çok var daha.4)Uzantılardan bulmayı ümit etme ama yok öyle bi dünya :) .5)Aslında yazmıcam bunu burdaki biçok insan bunları düşünebilecek kapasitede ama yazayım;program ekle kaldırdan bilinmeyen toolbarları arama varsa kaldırma.(bende yoktu.) 6)Tarayıcıları sıfırlama chrome'da kullanıcıyı kaldırma hatta tüm tarayıcıları kaldırma(int.explorer dahil),hepsi yokken bile pc kapatıp açınca v9 uygulaması başlatılamadı hatası alıyordum ki pc'yi taratıp komple temizleyipde kapatıyodum.7)Görev zamanlayıcıdaki görevleri devre dışı bırakma.8)Bu ayın bütün güncelleştirmelerini kaldırma ve biçok bildiğim programı kaldırma(oyunlarla alakalı)9)Daha önce adobeyle geldiği için adobeyle alakalı ne varsa silme kaldırma.Daha biçok şey denedim bunlar aklımda kalanlar sayısız forum araştırdım yabancı forumlar dahil. (bu arada bu meleti yapan emeği geçen herkese sayısız hatim indirdim.)  10) Artık tek çare olarak formatı gördüğüm için kişisel verilerimi harici hard diske attım.Bende iki parça hard disk var,yedek olarak kullandığım hard disk'in kablosunu sökerken power'a bastım yanlışlıkla pc açılınca inanamadım tekrar tekrar başlattım gelmedi tarayıcıları yükledim gene restart'ladım bikaç kez gelmedi.Korka korka diğer hard diskin kablosunu taktım artık 1 tb'lık veri içinde onu arayacaktım gelirse.Ama ne alakaysa gelmedi.Tekrar restartladım bikaç kez şimdilik sıkıntı yok.Demem şu ki sadece c'nin içinde aramayın diğer kısımlarada bakın,böyle saçma bi şekilde çözeceğim hiç aklıma gelmezdi.Sizde de çözümü aynıdır demiyorum ama herşeyi denediyseniz birde bunu deneyin bişey kaybetmessiniz.Herkese kolay gelsin program kurarken veya oyun kururken mutlaka seçmeli kurulum yapıp yanındaki eklentileri iptal edipte kurun genelde buralara entegre oluyolar.

        efkey efkey (1)
        9 yıl önce cevaplandı

          ya bendede var bu lanet şey bilgisayardan pek anlamıyorum dediğiniz yolları denedim  bir sonuç alamadım  windows 10 kullanıyorum   Adobe yok görev zamanlayıcısındada taskille ilgili birşey yok ne yapacağım yardımcı olun lütfen

          roxyfeed roxyfeed (1)