Win32:Fareit-LM [Trj] avast uyarısı

Avast sürekli olarak Win32:Fareit-LM [Trj]   engellendi şeklinde uyarı veriyor. Özellikle Google Updater çalıştığı anda Win32:Fareit-LM [Trj]  uyarıları çıkmaya başlıyor

Avast'ın Win32:Fareit-LM [Trj]  engellendi uyarısı vermesinin sebebi nedir?

hakan hakan (15394)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Avast kullanan kullanılcılar GoogleUpdateSetup.exe çalışması yüzünden yani Google Update çalışması sırasında,

    Avast tarafından Win32:Fareit-LM [Trj] engellendi şeklinde uyarı penceresi ile karşılaşmaya başladılar.

    Avast, Win32:Fareit-LM [Trj] uyarısı içerisinde şu bilgiler bulunuyor:

    avast! Web Shield has blocked a harmful webpage or file.
    Object: http://.../GoogleUpdateSetup.exe
    Infection: Win32:Fareit-LM (Trj)
    Process: C:\\Windows\system32\svchost.exe

    Win32:Fareit-LM [Trj] Engellendi uyarısı  False Possitive yani yanlış virüs uyarısı olarak olarak adlandırılan bir durumdur.  Avast bunun hatalı bir uyarı olduğunu ve bunu düzeltmek için çalıştığını Twitter üzerinden duyurdu.

    Win32:Fareit-LM (Trj) uyarısı en kısa sürede Avast tarafından giderilecek.

    Dileyenler aşağıda resimde gösterilen gibi Avast içerisinden hata aldıkları URL adresini Avast tarafından taranmayacak listesine girebilirler. Böylece uyarı çıkmayacaktır.

    Avast Win32 fareit lm trj engellendi uyarısı

    Win32:Fareit-LM [Trj] engellendi uyarısı en kısa süre içerisinde Avast tarafından düzeltilecektir. Bunun için Avast'ı güncellemesiniz gerekecektir.

    hakan hakan (15394)