windows 7 usb kurulum

Windows 7 kurulumunu USB flask üzerinden nasıl yaparım? Netbook kullanıyorum ve netbook'uma Windows 7 yüklemek istiyorum. Harici DVD sürücüm malesef yok. Windows 7 usb kurulumunu nasıl yaparım?

Windows 7 kurulumunu Usb üzerinden yapabilir miyim?

hakan hakan (15394)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 7 kurulumunu Usb'den yapabilmek için öncelikle bir Windows 7 DVD'sine veya Windows 7 imajına (örneğin .iso dosyası) ihtiyacınız var.

    Windows 7 DVD'niz varsa şu işlemleri yapın.

    Önce bir .iso uzantılı Windows 7 kalıbı oluşturun.

    Iso dosyası nasıl oluşturulur? buradan öğrenebilirsiniz.

    Windows 7 Iso dosyanız varsa, ISO dosyasını USB belleğe yazdırmamız gerekiyor. Bunun için Microsoft'un Windows 7 USB/DVD Download yazılımını kullanacağız.

     Windows 7 Usb DVD yazılımını buradan indirebilirsiniz

    1. Yazılımları indirdikten sonra kurulumunu yapın.
    2. Windows 7 usb dvd yazılımını çalıştırın.
    3. USB belleğinizi bilgisayarınıza takın.
    4. Açılan ilk ekranda .iso uzantılı windows 7 kalıbını seçin.
    5. 2.Aşamada USB Device seçin.
    6. 3.Aşamada listeden(birden fazla USB bellek takılıysa) USB belleğinizi seçin
    7. Begin Copy butonunu tıklayın

    Bu işlemler bittiğinde kurulumu yapmak istediğiniz bilgisayara USB belleği takın ve bilgisayarı açın.

    Bilgisayarınızın açılış önceliğini USB olararak değiştirmeyi unutmayın.

    hakan hakan (15394)