Windows 8 kendiliğinden 8.1 e Güncelliyor ve Windows 8.1 Güncelleme Uyarısını Engelleme

Windows 8 sürekli 8.1 e güncelleme uyarısı veriyor ve bazende nasıl oluyorsa kendi kendine 8.1 e güncelleme yapıyor .Her format sonrası tekrar tekrar bunları yaşıyorum diyorsanız işte cevabı.

yusufbozar yusufbozar (348)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Windows 8 kullanan herkesin bileceği gibi windows 8.1 uyarısı bazen arasıra bazende sık sık karşımıza çıkmaktadır.Bunun engellemenin yolu oldukça basittir. Unutmayın windows güncellemeleri önce tamamlamanızı tavsiye ediyorum.Resimleri takip etmeniz yeterli.

    NOT:Güncellemeleri almaya başlamadan önce engelleme işlemini yapmalısınız.

                                                                      1.YÖNTEM

    Önce çalıştır ı açıyoruz.Metro arayüzünde ARA bölümüne "çalıştır" yazarak açabilirsiniz. "çalıştır" a "services.msc" yazıyoruz "Tamam" diyoruz ve resimleri sırasıyla uyguluyoruz.

    "Windows update" çift tıklıyoruz.

    Hizmeti durduruyoruz.Sonra uygula ve tamam diyoruz.

    Hizmeti Devre Dışı bırakıyoruz

    İşlemler bu kadar küçük ve önemli bir hatırlatma daha.Bu işlemler sonrasında WİNDOWS 8 in MAĞAZA bölümünde uygulama yüklemeye çalıştığınızda Hata Kodu:0x80070422 yi verecektir.Yani uygulama alamayacaksınız.

    Windows updateyi tekrar eski haline getirdiğinizde gene sorunsuz bir şekilde mağazayı kullanabilirsiz.

                                       2.YÖNTEM   (KAYIT DEFTERİ) (MAĞAZA GÜNCELLEMELERİ KAPATMA)

     "WIN+R" tuşlarına basıyoruz. ÇALIŞTIR dialog kutusu açılacak regedit yazıp enter diyoruz.

    HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup\UpgradeNotification

    anahtarına tıklıyoruz ve sağ panelde UpgradeAvailable  anahatarına çift tıklayıp değer verisi kısmında yazan değerini yapıyoruz ve TAMAM diyoruz.Kayıt defterinden çıkıyoruz.

                              3. YÖNTEM (KAYIT DEFTERİ) (WİNDOWS 8.1 GÜNCELLEMESİ KAPATMA)

     "WIN+R" tuşlarına basıyoruz. ÇALIŞTIR dialog kutusu açılacak regedit yazıp enter diyoruz.

    HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft

    anahtarına ulaşıyoruz ve Microsoft klasörüne sağ tıklayıp Yeni / Anahtar a tıklıyoruz. "Yeni Anahtar #1" adını WindowsStore olarak değiştiriyoruz.

    Sağ panelde Yeni / DWORD (32 bit) Değeri oluşturuyoruz.

    DisableOSUpgrade olarak yeniden adlandırıyoruz.Çift tıklayarak Değer verisini 0 yerine 1 olarak değiştirip Tamam diyoruz. Kayıt defterini kapatıyoruz.

    Değişikliğin etkin olması için bilgisayarı yeniden başlatıyoruz.

    UYARI: Gelecekte uyarı mesajını tekrar alabilmek için 1 değerini 0 olarak değiştiriyoruz.

                4. YÖNTEM (BAZI WİNDOWS 8 SİSTEMLERİNDE ÇALIŞMAMAKTADIR) (windows 8 pro içindir)

    "WIN+R" tuşlarına basıyoruz. ÇALIŞTIR dialog kutusu açılacak "gpedit.msc" yazıp enter diyoruz.

    Computer Configuration -> Administrative Templates -> Windows Components -> Store

    Klasörüne gidiyoruz.Sağ panel de "Turn off the offer to update to the latest version of Windows"  değerine gidiyoruz ve değeri "Enabled" olarak değiştiriyoruz.

    Uyarı mesajını artık görmeyeceksiniz. İşlemi geri almak için (Uyarı mesajını almak için) değeri "Not configured" olarak değiştiriyoruz.

    NOT: 1. VE 3. YÖNTEM DENENMİŞTİR.3. YÖNTEM TAVSİYE.BÖYLECE WİNDOWS 8 ,WİNDOWS 8.1e    3. YÖNTEMLE GÜNCELLEMEYECEK.

    Başka yöntemler de var. Ama en basitleri bunlar.

    Birçok kişi bundan muzdarip umarım yardımcı olmuşumdur.

    yusufbozar yusufbozar (348)
    9 yıl önce cevaplandı

    • Güzel paylaşım teşekkürler Yusuf murat 9 yıl önce
    • Bunlarla hiç uğraşmasakta Windows 8.1 güncellemesini (veya istemediğimiz başka güncellemeyi) sadece gizlesek, görünmez hale getirsek?.. Olmazmı dersiniz. Bence olur. :) temmuz 8 yıl önce
    • Tavsiye şeklinde verdim zaten. Gene okumadın herhalde. yusufbozar 8 yıl önce
    • Gözümden kaçmıştır. Zira çok uzun yazıyorsun. Benim yazdıklarımdan bile uzun (Bende uzun yazarım genellikle). :) temmuz 8 yıl önce
    • Bende bu benim belirttiğim en kısa ve kolay yolu tavsiye ediyorum. :) temmuz 8 yıl önce
    • Sorun yazmakta değil resimler de. yusufbozar 8 yıl önce
    • :) temmuz 8 yıl önce
    • Haberimde, bilgimde yok bu konuda ama yapabileceğim ve yardım edebileceğim birşey varsa daha açık anlatabilirsin (Ancak başka site'ye yönlendirme veya başka site reklamı yapma gibi olmamasına dikkat ederek..). temmuz 8 yıl önce
    • Paylaşımlarımı almasında bir sorun yok. Sadece böyle bir site sanki yok gibi. yusufbozar 8 yıl önce
    • Google arama motoruna işaret ettiğin siteyi senin belirttiğin şekilde yazarak arattım, bende birşey bulamadım. Nereden duyduysan o haber kaynağına yeniden sormalı ve teferruat istemelisin. temmuz 8 yıl önce
    • Aslında bir yerden duymadım. Siteye ilk başladığım sıralardı. Arama sonuçlarıma bakıyordum ve benim 3-4 paylaşımımın bu sitede yayınlandığını gördüm. Ama bu önemli değil. Komik olan bazı resimler aşırı büyük olduğu için site birbirine girmişti. Neyse teşekkürler. yusufbozar 8 yıl önce

    Selam hocam, bende böyle bir sorun var;  dün bilgisayarimi acabiliyordum fakat bugün disardan geldigimde bilgisayari actgmda karsima sistem guncelleniyor ekrani geldi  bende gittim tv izlemeye sistemin guncellenmesini bekliyordum sonra tekrar geldigimde bilgisayar kapalydi actm bilgisayari karsima soyle bir ekran geldi: 6998/134677 güncellestirme isleminde C0000034 önemli hatasi (nlscore...).

    Yarim saat falan bekledim bilgisayar tekrar kapandi tekrar actigimda yine ayni hata ile karsilasiyorum nedeni ve cözümü sizce ne Olabilir ?  Yardim edeblrseniz cok sevnirim. Format atma atmak istemiyorum baska cözüm yolu ariyorum. Tesekkurler......

    thevcrowley21 thevcrowley21 (3)