22 Find virüsü nasıl temizlenir?

22 Find virüsü tarayıcılardan nasıl temizlenir? 22find.com'dan nasıl kurtuluruz?

EceKoc EceKoc (834)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Adım 1: Tarayıcıları 22 Find virüsünden temizleme

    1. İnternet Explorer'ı 22 Find virüsünden temizleme: İnternet Explorer'ı açın, çark / dişli şeklindeki "Araçlar" butonuna tıklayın (veya klavyeden Alt+X e basabilirsiniz). Açılan menüden"İnternet Seçenekleri" tıklayın. "Gelişmiş" sekmesinden Sıfırla düğmesine tıklayın. Açılan pencerede Kişisel Ayarları Sil onay kutusunu işaretleyin. İşlem tamamlandıktan sonra Tamam'a tıklayın ve İnternet Explorer'ı kapatın. Explorer kısayoluna sağ tıklayıp Özellikler'e tıklayın. Kısayol sekmesinde Hedef kısmında yalnızca "C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe" yazdığından emin olun.
    2. Mozilla Firefox'u 22 Find virüsünden temizleme: Firefox'u açın, ekranın üst kısmındaki "Firefox" butonuna tıklayın. Yardım menüsünün altındaki Sorun Giderme Bilgileri ni tıklayın. Açılan sayfanın sağ üst köşesindeki "Firefox Tarayıcısını Sıfırla" butonuna tıklayın. Açılan pencerede Sıfırla butonuna tıklayın. İşlem tamamlandıktan sonra Firefox kendini yeniden başlatacaktır. Firefox kısayoluna sağ tıklayıp Özellikler'e tıklayın. Kısayol sekmesinde Hedef kısmında yalnızca "C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe" yazdığından emin olun.
    3. Google Chrome'u 22 Find virüsünden temizleme: Chrome'u açın, Tarayıcı araç çubuğundaki Chrome menü butonuna tıklayın, açılan menüden Araçlar'ı, daha sonra Uzantılar'ı tıklayın. Açılan sayfada "Proxy Tool, PortaldoSites Toolbar, Yontoo, BrowserProtect" vb. bilinmeyen eklentileri geri dönüşüm kutusu ikonuna tıklayarak kaldırın. Daha sonra tekrar Chrome menü butonuna tıklayın, açılan menüden Ayarlar'ı tıklayın. "Arama Motorlarını Yönet" butonuna tıklayıp açılan menüde Google'ı varsayılan yapın ve 22find.com'u kaldırın. Daha sonra anasayfanızı değiştirmek için Ayarlar sayfasındaki "Başlangıçta" bölümünde "Belirli bir sayfayı veya sayfaları aç"ı işaretleyin. Yanındaki butondan dilediğiniz sayfayı ayarlayın. Chrome kısayoluna sağ tıklayıp Özellikler'e tıklayın. Kısayol sekmesinde Hedef kısmında yalnızca "C:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe" yazdığından emin olun.

    Adım 2: Windows'u 22 Find virüsünden temizleme

    1. Windows Xp'yi 22 Find virüsünden temizleme: Başlat menüsünü açın, buradan Kontrol Paneline tıklayın. Açılan pencereden Program Ekle/Kaldır'ı seçin. Buradan 22 Find ile ilgili tüm programları kaldırın.
    2. Windows Vista ve Windows7'yi 22 Find virüsünden temizleme: Başlat menüsünü açın, buradan Kontrol Paneline tıklayın. Açılan pencereden "Program Kaldır"ı seçin. Buradan 22 Find ile ilgili tüm programları kaldırın.
    3. Windows 8'i 22 Find virüsünden temizleme: Metro kullanıcı arayüzüne gitmek için Windows anahtarına tıklayın. Ekranda sağ tıklayıp, Tüm Uygulamalar'a tıklayın. Kontrol Paneline tıklayın ve buradan "Program Kaldır"ı seçin. Buradan 22 Find ile ilgili tüm programları kaldırın.

    Adım 3: Anti-virüs programıyla bilgisayarı tarama

         MalwareBytes programı ile bilgisayarınızı derin bir taramadan geçirin. MalwareBytes nasıl kullanılır?

    Bu 3 adımdan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın, 22 Find virüsünden ve 22find.com arama motorundan tamamen kurtulmuş olacaksınız.

    EceKoc EceKoc (834)