22Apple kaldırma

22Apple.com virüs mü22Apple.com kaldırma22Apple.com temizleme aşağıda resimli olarak anlatılmıştır.

22Apple.com teknik olarak virüs değildir. Internet tarayıcınızın içinde reklamlar gösterir. Chrome, Firefox, Internet Explorer tarayıcılarından hangisini kullandığınızın bir önemi yoktur.

22Apple.com virüs olmamasına rağmen virüsler kadar rahatsız edici olabilir ve bu reklamlar can sıkıcı bir hale gelir. Ayrıca arama motorunuzu da 22Apple.com adresine çevirir. Pek çok kişi 22Apple.com yazılımını reklam virüsü olarak tanımlanır. Fakat hiç bir virüs özelliği göstermez.

22Apple.com kaldırma ve 22Apple.com temizleme işlemi şu aşamalardan oluşacaktır:

  1. 22Apple potansiyel istenmeyen yazılımı ve reklam yazılımının kaldırılması.
  2. 22Apple yazılımının Chrome, Firefox ve Internet Explorer'dan kaldırılması
  3. 22Apple yazılımını tarayıcı kısayollarından temizleme
  4. Adwcleaner ile 22Apple kaldırma ve temizleme
  5. Malwarebytes anti-malware ile virüs temizleme ve diğer zararlıların temizlenmesi
  6. HitmanPro ile 22Apple kaldırma ve temizleme
utkubayat utkubayat (885)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    22Apple virüs mü?

    22Apple teknik olarak virüs değildir fakat tarayıcı gaspçısıdır. Bu yüzden potansiyel istenmeyen yazılım olarak adlandırılır.

    22Apple, genellikle bedava yazılımlarla birlikte gelir. Fakat bilgisayarınıza girdikten sonra reklamlarla karşılaşmaya başlarsınız. Örneğin VShare yazılımıyla birlikte bilgisayarınıza yerleşir.

    22Apple yazılımının kaldırılması için aşağıdaki adımları uygulayınız.

    Adım 1 :  22Apple yazılımının kaldırılması

    22Apple kaldırma işleminde ilk aşama yüklü olan reklam yazılımının tespit edilmesidir. Bu yazılım bilgisayardan bilgisayara farklılık gösterir. Aşağıda en çok karşılaşılan yazılımların adlarını bulacaksınız. Bunlardan biri veya daha fazlası bilgisayarınızda yüklü ise bunları teker teker kaldırmanız gerekecektir.

    • Programlar ve Özellikler'i açmak için Başlat düğmesini Başlat düğmesinin resmiDenetim Masası'nı, Programlar'ı ve ardından Programlar ve Özellikler'i tıklatın.

    • 22Apple ile ilişkili programlarını bulun sağ tuşla tıklayın ve Kaldır'ı seçin.
      22Apple ile ilişkili programı şu programlardan biri olabilir:
      CheckRun22Apple_uninstaller, Desk365

      Eğer bu programlardan birisi yoksa ne olduğunu bilmediğiniz tüm yazılımları kaldırabilirsiniz. Bu aşamada sorun yaşarsanız uzmanim.net'e sorabilirsiniz.Ads by Sense nasıl kaldırılır?  programlar ve özellikleri

    Adım 2 : Tarayıcıları sıfırlayarak 22Apple yazılımını temizlemek

    Tarayıcıları sıfırlamak için aşağıdaki linklerdeki adımları izleyebilirsiniz.

    Google Chrome nasıl sıfırlanır?

    Firefox nasıl sıfırlanır?

    Internet Explorer nasıl sıfırlanır?

    Ayrıca Chrome üzerinden uzantıları da temizlemek gereklidir. Bunun için Chrome'da sağ üstteki ikona tıklayınız ve Araçlar menüsünden Uzantılar'a tıklatınız. Burada 22Apple isimli bir uzantı ve tanıyamadığınız başka bir uzantı görürseniz, yanında bulunan çöp kutusu işaretine basarak kaldırabilirsiniz.

    Ayarlar>Arama Motorlarını Yönet bölümünden ve Belirli bir sayfayı veya sayfaları aç bölümündeki 22Apple sayfalarını kaldırınız.

    Adım 3 : 22Apple yazılımını tarayıcı kısayollarından temizleme

    Chrome Firefox Internet Explorer Kısayolları  sweet-page.com kaldırma

    Bu işlemi kullandığınız tüm tarayıcı kısayolları için ayrı ayrı yapmalısınız.

    1. Başlatı tıklayın, arama bölümüne sırası Chrome yazın (veya firefox, Internet explorer).
    2. Arama sonucunda listelenen Google Chrome kısayolunu sağ tuşla tıklayın. Özelliklere girin.
    3. Hedef bölümünde yazan değeri .exe" değerini görene kadar silin.

    4. Bu işlemi 2-3 defa tekrar etmelisiniz.  Bunun sebebi birden fazla kısayolun olmasıdır.
    5. Silme işlemi bitince kontrol amaçlı bir daha kontrol edin. Hedef bölümünde sadece şu değer yazmalıdır.
      "C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe"

    Adım 4 : Adwcleaner ile 22Apple kaldırma

    AdwCleaner kullanarak bilgisayarınızdan 22Apple kaldırma

    1. Adwcleaner nedir? Adwcleaner nasıl kullanılır? linkini tıklayarak ADWCLEANER yazılımını indirin.

    2. Tarama işlemine başlamadan önce Internet Explorer, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarını kapatın ve diğer tüm açık programları kapatın.
    3. İndirdiğiniz ADWCLEANER programını çalıştırın. Scan butonuna tıklayın.
      Ads by Sense  kaldır - adwCleaner
      ADWCleaner 22Apple istenmeyen eklentisi ve diğer zararlıları taramaya başlayacaktır.
    4. Tarama işlemi bittiğinde bilgisayarınızda bulunan 22Apple ve diğer zararlılar listelenecek, bu zararlıları silmek için Clean butonunu tıklayın
      Ads by Sense kaldırma - temizleme ekranı
      ADW Cleaner temizleme işlemini bitirebilmek için bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyecektir OK tıklayarak bilgisayarınızı yeniden başlatın.

    Adım 5:  Bilgisayarın malware gibi zararlı yazılımlardan arındırılması

    Bu adımd​a bilgisayarınıza bulaşan malware yazılımlar temizlenecektir.

    Son olarak bilgisayarınızın tamamen temiz olduğundan emin olmak için şu aşamaları gerçekleştirin.

    1. Malwarebytes programı ile bilgisayarınızı, Windows'u, derin bir taramadan geçirin. MalwareBytes nasıl kullanılır?
    2. Rootkit, virüs ve diğer malware gibi zararlılar için Norton Power Eraser kullanın.
      Norton Power Eraser nedir? Nasıl Kullanılır?

    MalwareBytes bilgisayarınızı Browser Hijacker yani tarayıcı gaspçısı yazılımlara karşı tarayacaktır.

    Adım 6:  HitmanPro ile 22Apple kaldırma

    Son olarak 22Apple yazılımının kaldırıldığından emin olmak için HitmanPro yazılımını indirip tarama yapmalısınız. HitmanPro yazılımına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

    HitmanPro nedir, nasıl kullanılır?

    utkubayat utkubayat (885)