23 Aralık 2016 Twitter açılmıyor sorunu

23 Aralık 2016  Twitter 'a girmek istediğimde sayfa yükleniyor aşamasında kalıyor. Twitter 'a erişemiyorum. Sorun ne olabilir?

murat murat (12492)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    23 Aralık 2016 Twitter açılmıyor sorunu

    Twitter açılmıyor veya çok yavaş açılıyorsa, sorun sizde değil öncelikle bunu bilin.

    IŞID tarafından askerimize yapılan bazı saldırı görüntülerinin propaganda amaçlı Twitter'a yüklenmesinden dolayı, TIB  BTK tarafından Twitter'a erişim engellemesi yapılmaktadır.

    Bu engellemeen dolayı Twitter 23 Aralık 2016 tarihinden, şuan, açılmamaktadır. Twitter bazı ISP yani servis sağlayıcılarda hiç açılmamakta, bazılarında ise oldukça yavaş açılmaktadır.

    Twitter üzerindeki videolar tıklandığında Medya oynatılamadı hatası ile karşılaşıyorsanız, sorun yine bu engellemeden kanaklanıyor.

    Uygulanan filtreleme sebebi ile Twitter üzerindeki videolar şuanda Medya oynatılamadı hatası veriyor.

    Elbette bu tür erişimi engellenen sitelere VPN ile girmek mümkün. İster telefon, ister bilgisayar olsun VPN programları bu tür yasaklamaları aşmak için kullanılan yazılımlar.  Daha önceden uzmanim.net tarafından incelenen VPN yazılımlarını şu linkten bulabilirsiniz: En iyi VPN programları

    murat murat (12492)