2300 TL Toplama Oyun Bilgisayarı Tavsiyesi

2300 TL bütçe ile bilgisayar toplamak istiyorum. AMD olursa sevinirim. Oyun bilgisayarı olacak.

backham backham (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Oyun amaçlı sistem için sana önerim şu şekilde

    Anakart : ASUS A68HM-K

    Ram : Kingston HyperX Savage 16GB(2x8GB) 2400MHz

    İşlemci : AMD Athlon X4 860K

    Ekran Kartı : MSI R7 370 GAMING 2G

    HardDisk : Seagate 3.5″ 1TB Barracuda 7200 RPM

    Kasa : Cooler Master RC-K350

    Toplam Tutar : 2.015,55 TL

    ardahd ardahd (631)
    7 yıl önce cevaplandı

      "AMD olursa sevinirim" den ziyade AMD olursa üzülürsün diyelim.

      En son 2011 yılında çıkmış bir Chipset ve işlemci mimarisini alarak 2016 yılında çok büyük hata yaparsın.

      Intel'in güncel Skylake mimarisi ve Nvidia Maxwell ile güzel bir sistem toplanabilir.

      Kesinlikle AMD sistem alma. Yıl sonunda Zen mimarisi çıktığında göreceğiz bakalım. Ama şu zamanda AMD anakart ve işlemci almak parayı çöpe atmakla aynı.

      İşlemci: Intel Core i3-6100

      Anakart: MSI H110M PRO-VD

      Ekran Kartı: MSI GTX 950 GAMING 2G

      RAM: Kingston 8GB Hyperx Fury Black DDR4 2133MHz CL14

      Depolama: Seagate 3.5″ 1TB Barracuda 7200 RPM

      Kasa & Güç Kaynağı: COOLER MASTER ELITE RC-430 500W

      Monitör: VIEWSONIC 21.5" VX2263SMHL MULTIMEDYA MHL IPS LED

      Toplam: 2468 TL

      brsozl brsozl (1961)