4GB Ram'li bilgisayarı Windows 10'a yükseltsem sorun olur mu?

Merhaba benim elimde bir dizüstü i3-3110m CPU @2.40ghz

4 GB ram (2.66 kullanılabilir) diyor

Bu özelliklere sahip bir PC ye Windows 10 format atabilir mıyım

Benim elimde bundan daha düşük bir PC vardı Toshiba ona attım bir sıkıntı çıkmamış ti sormak istedim

muha189 muha189 (29)
6 ay önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Pentium(R) CPU 2020M @ 2.40GHz ve 4GB bellek benim ki de böyle bende şuan enterprise var arkaplan'da biraz fazla RAM kullanıyor

    iot enterprise ya da ltsc iot enterprise ya da ltsc(sadece) kullanılmalı RAM düşük kullansın isteniyorsa

    home sürümü de az kullanıyor diyorlar ama çok da fark yok en düşük kullananı ltsc'liler ve iot

    oluk oluk (47)
    6 ay önce cevaplandı

      Windows 10 yüklemene mani bir durum yok. Elbette  Ram mikyarın daha yüksek olsa daha verimli çalışır. Fakat 4 GB ram olan bir bilgisayarda Windows 10 çalışabilir.

      Windows 10 RAM minimum sistem gereksinimi 1GB 32 bit Windows için. 64 bit Windows sistem için minimum ram gereksinimi 2 GB

      murat murat (12492)
      6 ay önce cevaplandı