5+1 ses sistemi laptop'a nasıl bağlanır?

Elimde Philips'in 5+1 ses sistemi var. Daha önceden bunu masaüstü bilgisayarda kullanıyordum. Şimdi  5+1 ses sistemini notebook'a bağlamak istiyorum.

5+1 in PC ye bağlantı noktasınsa üç farkl uç var. Sarı, siyah ve yeşil fakat laptopda tek bir giriş var.

5+1 ses sistemini laptop'a bağlamak mümkün mü?

alivecan alivecan (337)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    USB Surround Sound Adapter ile 5.1 ses sistemini laptop'a bağlayabilirsin.

    USB Surround Sound Adapter  aşağıdaki gibi bir cihaz:

    USB Surround Sound Adapter

    5.1 ses sistemini buna bağlıyorsunuz. Bu cihazı da USB port üzerinden laptop'a bağlıyorsunuz. Google üzerinden USB Surround Sound Adapter diye aratırsanız amazon, ebay gibi sitelerde bulabilirsiniz.

    Ebay örnek link  Yerli sitelere baktım ama benzer bir örnek göremedim.

    Bir de şu şekilde  3 girişli tek çıkışlı kablolar var. Fakat bunlarda muhtemelen Surround etkisi ortadan kalkıyor. Yani normal hoparlör gibi çalışmaya başlıyor tüm sistem

    hakan hakan (15424)
    7 yıl önce cevaplandı

      Ses sisteminizin HDMI bağlantı noktası varsa onunla bağlayabilirsiniz.

      Eğer HDMI bağlantı noktası yoksa  harici ses kartı ile bağlayabilirsiniz.

      USB ses kartı ile bu işlemi yapabilirsiniz.

      cemkara cemkara (4215)