8 gb ram ile 16 gb ram olan oyun oynanır mı ?

Can You RUN it? sitesinden The Last of Us Part 1'e baktım 16 gb ram istiyor bende 8gb var diğer özellikler yetiyor oyunu oynayabilir miyim ?

yalabik yalabik (1)
9 ay önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    The Last of Us Part 1  PC için minimum 16GB RAM diyor. Yani en az 16GB ram olması gerekir. Tercih edilende de 16GB yazmışlar.

    Fakat yaptığım araştırmada oyunun 8GB ile de oynanabildiğini gördüm.  Yani 8GB ile de çalışır ama çok verimli olmaz.

    hakan hakan (15424)
    9 ay önce cevaplandı

      TLOU PART 1 16 GB RAM istiyor. 8 GB RAM'ler oynayamazsın mümkün ama mümkün değil. Çünkü oyun oynarken kullandığı RAM miktarı bayağı bir yüksek. Grafik ayarlarına göre değişkenlik gösteriyor ancak 8 GB ile oynamak verimli değil açmayabilir de. Stutter sorunu yüksek oranda görünür anlık çatışmalarda fightlarda vs stutter yaşarsın drop yersin oyundan bile atabilir.

      hydra hydra (3802)
      9 ay önce cevaplandı