Asp.Net ile Gmail'den nasıl mail gönderilir?

Alanadim.com gibi kendime ait domani kullanmak yerine GMail hesabım üzerinden mail gönderebilir miyim?

C# ve Asp.Net ile Gmail kullanarak nasıl mail gönderebilirim?

alattin alattin (16984)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Öncelikle projenize  using  System.Net.Mail  ifadesi ile System.Net.Mail  namespace'ni dahil edin. Eski System.Web.Mail namespace'i kullanmayın.

    öncelike metodu kullanacağınız sınıfın başına direktif olarak

    using  System.Net.Mail  ifadesini yerleştirin.

      void MailGonder()
            {
                var kimden = new MailAddress("uzmanimnet@gmail.com", "uzmanim.Net");
                var kime = new MailAddress("kime@uzmanim.net", "Uzmanim.Net Alici Adi");
                const string gMailParolaniz = "parola";
                const string konu = "Konu";
                const string mailIcerik = "mail içeriğiniz.";

                var smtp = new SmtpClient
                           {
                               Host = "smtp.gmail.com",
                               Port = 587,
                               EnableSsl = true,
                               DeliveryMethod = SmtpDeliveryMethod.Network,
                               UseDefaultCredentials = false,
                               Credentials = new NetworkCredential(kimden.Address, gMailParolaniz)
                           };
                using (var mesaj = new MailMessage(kimden, kime)
                                     {
                                         Subject = konu,
                                         Body = mailIcerik
                                     })
                {
                    smtp.Send(mesaj);
                }

    alattin alattin (16984)