Gizli Dosya ve Klasörleri Göster Nasıl Çalışır Hale Getirilir?

Windows XP de Gizli dosya ve klasörleri göster seçeneği işaretlememe rağmen tekrar eski haline geliyor ve gizli dosyaları göstermiyor. Ne yapmalıyım?

sabitdisk sabitdisk (6)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Yöntem1:
    1. Başlat > Çalıştır >  a gelin ve oraya regedit yazip enter'a basın.
    2. Editor de şu yolu izleyin :
    HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer
    \Advanced
    3.Sağ tarafta Hidden yazan değeri iki kere tıklayın ve oradaki değeri 1 yapın.

    Yöntem 2:
    1. Başlat > Çalıştır >  a gelin ve oraya regedit yazip enter'a basın.
    2. Editor de şu yolu izleyin :
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\
    Advanced\Folder\Hidden\SHOWALL
    3. Şu değeri arayın “CheckedValue” Bu değer  DWORD olmalı eğer değilse bu değeri silin.
    4. Sağ tuşla Yeni bir DWORD değeri yaratın “CheckedValue” olarak adlandırın (hexadecimal) değer olarak 1 verin
    Şimdi düzelmiş olmali.

    Hala sorun devam ediyorsa sistemde virüs olabilir.

    sabitdisk sabitdisk (6)