HKLM\Software\Microsoft\.NETFramework\InstallRoot kayıt defteri anahtarı hatası

Microsoft .net framework yükledikten sonra

.Net Framework Başlatma Hatası  ''Lütfen HKLM\Software\Microsoft\.NETFramework\InstallRoot kayıt defteri anahtarını .NET Framework yükleme konumuna işaret edecek şekilde ayarlayın''

hatası alıyorum bunun çözümü nedir?

murat murat (12492)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bu hatayı gidermek için,

    Başlatı tıklatın Çalıştıra RegEdit yazın ve enter tuşuna basın
    HKEY_LOCAL_MACHINE altında sırasıyla

    HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\.NETFramework  yolunu izleyin.
    Sağ panelde sağ tuşla tıklayın

    Yeni >  Dize değeri seçin, değer adı InstallRoot
    Değer verisi C:\Windows\Microsoft.NET\Framework\

    Bu işlemi
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\.NETFramework yolu için tekrar edin.

    Sağ panelde sağ tuşla tıklayın

    Yeni >  Dize değeri seçin, değer adı InstallRoot

    Değer verisi C:\Windows\Microsoft.NET\Framework64\

    bu işlemlerden sonra sorun çözülmüş olmalıdır.

    murat murat (12492)