Usb flash disk format / biçimlendirme sorunu

İçi boş olan Usb flash diskimi bilgisayara taktığımda "kullanmak için biçimlendirmelisiniz" gibi bir hata ile karşılaştım. Biçimlendir dediğimde ise "Biçimlendirme tamamlanamadı" hatası aldım. Başka bir bilgisayarda denedim, yine aynı hatayı verdi. Bu hatayı nasıl çözebilirim?

EceKoc EceKoc (834)
10 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    HP USB Disk Storage Format Tool yazılımı ile formatlamayı deneyebilirsiniz.

    Quick Format yerine normal format atmayı deneyin.

    hakan hakan (15424)
    10 yıl önce cevaplandı

    • teşekkürler, sorunsuz çalıştı. EceKoc 10 yıl önce

    Bölüm bilgisinin bozulmuş olma olasılığı var.

    1. Başlatı tıklayın.
    2. Çalıştıra
      diskmgmt.msc
      yazın ve enter'a basın. Disk yönetim ekranı gelecektir.
    3. USB sürücünüzü bulun. Diskin yanında "Bölünmemiş /Ayrılmamış (unallocated) yazıyorsa sağ  tuşla tıklayın ve  "Yeni Basit Bölüm (New Simple Volume) seçeneğini tıklayın ve yönergeleri izleyerek yeni bölüm oluşturun. Bu işlemin sonunda format da atacaktır.
    MuratUncu MuratUncu (149)