Windows 7 Administrator şifresi nasıl kırılır?

Windows 7 administrator parolasını unuttuysanız ve bilgisayarı açmakta sorun yaşıyorsanız aşağıdaki işlemleri yapmalısınız. Windows 7 Admin / Administrator şifresi kırma işlemi için ücretsiz bir Active@ Password Changer yazılımı bütün ihtiyacınızı karşılayacaktır.

hakan hakan (15394)
10 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Önemli NOT [06.08.2014]:

    Çözüm paylaşıldığı tarihte ücretsiz olan aşağıda anlatılan yazılım ücretli olmuştur. Bu sebepten ücretsiz uygulamada parolanız sıfırlanmayacaktır. Fakat bu işlem yerine

    Windows 7 kullanıcı şifresi nasıl sıfırlanır? linkinde anlatılanları yapabilirsiniz.

    Active Password Changer artık lisans gerektirmektedir. Eğer lisansli sahipseniz aşağıdaki çözümü deneyin. Lisansli programınız yoksa Windows 7 kullanıcı şifresi nasıl sıfırlanır?  linkindeki çözümü deneyin.

    Windows 7 Admin / Administrator şifresi kırma, sıfırlama işlemi için aşağıdaki adımları izleyin.

    1. Windows 7 Admin / Administrator şifresi kırma için açılış diski oluşturma:

    1. Windows 7 admin şifresi kırmak için ihtiyacınız olan yazılım,  Active Password Changer yazılımını indirin. Active Password Changer indir.
    2. boot-cd-iso.zip dosyasını masaüstüne kaydedin.  .zip dosyasını ın
    3. boot-cd-iso.zip içerisinden BOOT-DSK.ISO ve Iso-Burner.exe adında iki dosya çıkacaktır.
    4. Zip dosyasını açtıktan sonra Iso-Burner.exe iki kere tıklayın ve çalıştırın.
    5. Active ISO burner içerisindeki ISO path yazan yerin karşısındaki üç noktayı tıklayın ve BOOT-DSK.ISO seçin
    6. CD/DVD sürücünüze boş bir CD/DVD takın ve BURN ISO tıklayın.
    7. Yazma işlemi bittiğinde artık elinizde bir açılış diski mevcut demektir.

    2. Windows 7  Admin / Administrator şifresi kırma işlemi için Active Password Changer Kullanma:

    1. Windows 7 Administrator parolanızı kırmak için ilk adımda oluşturduğunuz diski CD/DVD sürücünüze takın.
    2. Bilgisayarı yeniden başlatın. Bilgisayarınızın açılış önceliğini CD/DVD sürücü olarak ayarlamalısınız.
    3. Bu işlemi BIOS dan yapabilirsiniz. Bilgisayarınız açılırken ekranda F2 gibi bir tuşa basmanız istenir. Bu tuşa basın ve Açılış önceliğini CD/DVD ye verin.
    4. Active Password Changer  Windows Vista başlamadan devreye girmeli ve size siyah bir ekran sunmalı.
    5. Active password changer ekranında 2. seçenek Search for MS SAM Database on all hard  disks  seçeneğini 2'ye basarak seçin sonra Enter tuşuna basın.Windows 7 SAM dosyası aranacaktır.
    6. Karşınıza Windows 7 SAM dosyası içerisindeki kullanıcılar listelenecektir. Administrator(numarası 0 olabilir) yanındaki sayıya basın ve Enter tuşuna basın.
    7. Son ekranda bize şifre seçenekleri sorulacaktır. Clear this User’s Password olan satırı seçtikten sonra işlemi tamamlayıp kaydetmek için Y tuşuna basmamız yeterli olacaktır. Bu işlem Windows 7 Administrator parolasını kıracaktır.

    Bu işlemin sonunda ekranın altında mavi renkle Windows 7 şifresinin sıfırlandığını belirten bir yazı gelecektir. CTRL + ALT + DEL kombinasyonları ile sistemi yeniden başlatın ve CD’yi çıkarın. Windows 7 açılışta artık şifre sormayacaktır.

    hakan hakan (15394)
    10 yıl önce cevaplandı

      en son demo yazıp işlem yapmıyor

      ybaki42 ybaki42 (1)
      7 yıl önce cevaplandı

      • Yazının başına dikkat etmemişsiniz, program ücretli oldu. Ücretsiz program için çözümün başındaki linki kullanın hakan 7 yıl önce