Windows 7'de DNS nasıl değiştirilir?

Windows 7'de Dns ayarlarını nasıl değiştirebilirim?

Windows 7'de dns nasıl değiştirilir?

hakan hakan (15394)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Başlat butonunu tıklayın.

    Denetim Masası (Control Panel)'e gidin.

    Ağ ve Paylaşım Merkezi (Network and Sharing Center) tıklayın.
    Bağlantılar (Connections) bölümünden geçerli bağlantınızı tıklayın.

    Özellikler (Properties) tıklayın.

    Internet Protocol Versiyon 4 seçin ve Özellikler (Properties) tıklayın.

    Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullanı seçin ve alt satıra aşağıdaki google DNS sunucularını veya diğer sunucu Ip lerini girin.

    Terhic Edilen DNS Sunucu :8.8.8.8

    Alternatif DNS Sunucu: 8.8.4.4

    cemkara cemkara (4215)