Windows 7 türkçe yapma nasıl oluyor?

Windows 7 kullanıyorum. Windows 7 ekran dili ingilizce. Windows 7'yi nasıl Türkçe yapabilirim?

Windows 7'yi Türkçe yapabilmek için yeniden kurulum mu yapmam gerekiyor? Yoksa internetten Türkçe dil paketi gibi bir program mı çekmeliyim?

cemkara cemkara (4215)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 7 türkçe yapma

    Eğer Windows 7 sürümünüz  Windows 7 Ultimate ve Windows 7 Enterprise sürümlerinden biriyse bu işlem oldukça kolay.

     Bu sürümler menüleri, iletişim kutularını, Yardım konularını ve diğer metinleri 35 farklı dilde görüntüleyebilir.

    Bir Dil Arabirim Paketi'ni (LIP) yüklemek için, kurulum programını açmak üzere dosyayı çift tıklatın. Yeni bir dil paketi yüklemek için aşağıdaki adımları uygulayın:

    1. Bölge ve Dil'i açmak için Start (Başlat) düğmesini Başlat düğmesinin resmi,  Control Panel  (Denetim Masası')nı, Clock, Language and Region (Saat, Dil ve Bölge')yi ve ardından Region and Language (Bölge ve Dil')i tıklatın.

    2. Keyboards and Languages (Klavyeler ve Diller) sekmesini tıklatın.

    3. Display Language (Görüntüleme dili) altında, Add / Remova Language (Dil yükle/kaldır'ı) tıklatın ve adımları uygulayın. Yönetici izni gerekli Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin.

    4. Veya Türkçe dil paketini indirerek Windows 7 Türkçe yapabilirsiniz.

    Windows 7 türkçe yapma işlemi yukarıdaki aşamalardan oluşmaktadır.

    cemkara cemkara (4215)