A cabinet file necessary for installation cannot be trusted Directx kurulum hatası

Windows 10 üzerine DirectX kurmak istediğimde, kurulum sırasında aşağıdaki hatayı alıyorum:

 A cabinet file necessary for installation cannot be trusted. Please verify the Cryptographic Services are enabled and the cabinet file certificate is valid.

A cabinet file necessary for installation cannot be trusted Directx kurulum hatasının çözümü nedir?

hakan hakan (15394)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    A cabinet file necessary for installation cannot be trusted Directx kurulum hatasının çözümü:

    A cabinet file necessary for installation cannot be trusted Directx kurulum hatasının çözümü için aşağıdaki işlemleri yapın:

    1. Önce gizli dosya ve klasörleri görünür yapmanız gerekiyor:
      Windows XP gizli dosyaları gösterme
      Windows 7 gizli dosyaları gösterme
      Windows 8 gizli dosyaları gösterme
      Windows 10 gizli dosyaları gösterme
    2. Gizli dosyalar görülebilir yaptıktan sonra Görev çubuğunda Dosya Gezginini tıklayın.  Windows 10 sürümü öncesi için Bilgisayarım tıklanabilir.
    3. C: sürücüsünü çift tıklayarak açın.
    4. İşletim sisteminiz 32 bit ise C:\Windows\System32\Directx\ yolunu işletim sisteminiz 64 bit ise o zaman C:\Windows\SysWow64\Directx yolunu izleyerek DirectX klasörüne gidin.
      Bilgisayarım 32 bit mi 64 bit mi nasıl anlarım?
    5. DirectX klasöründeki tüm dosyaları silin.
    6. Daha sonra tekrardan DXWebSetup dosyasına çift tıklayrak DirectX kurulumunu başlatın.

    Yukarıdaki adımlardan sonra DirectX kurulurken alınan  A cabinet file necessary for installation cannot be trusted. Please verify the Cryptographic Services are enabled and the cabinet file certificate is valid hatası çözülecektir.

    hakan hakan (15394)
    8 yıl önce cevaplandı

      İşlermleri aynen uyguladım fakat aynı hatayı almaya devam ediyorum. :(

      ontirik ontirik (1)