A connection was successfully established with the server, but then an error occurred - Sertifika zinciri güvenilmeyen bir yetkili tarafından verildi

dotnet ef database update komutundan sonra aşağıdaki hatayı alıyorum. Sorun ne olabilir?

A connection was successfully established with the server, but then an error occurred during the login process. (provider: SSL Provider, error: 0 - Sertifika zinciri güvenilmeyen bir yetkili tarafından verildi.)

1ogrenci 1ogrenci (9)
3 hafta önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Connection string ifadene şunu eklemeyi dene:

    TrustServerCertificate=True

    Örnek bağlantı cümlesi:

    "DefaultConnection": "server=.\\SqlExpress;Database=DBAd; user id=***; password=******; Integrated Security=false;MultipleActiveResultSets=true;TrustServerCertificate=True "

    Bu şekilde sorun çözülecektir.

    alattin alattin (16999)
    3 hafta önce cevaplandı