A Disk Read Error Occured hatasının kalıcı çözümü var mı ?

Arkadaşlar pc açılırken 'A disk read error occured' hatası alıyordum bu hatayı laptopun arkasındaki pili çıkarttıktan sonra çözüp bilgisayarı açabildim Allaha şükür ama sonra yeniden açmak istediğimde bilgisayar yeniden aynı hatayı verdi ve arkadaki pili her çıkardığımda çözülmüyor aynı şeyi birkaç kez denediğimde oluyor. Şimdi bilgisayarı kapatmaya korkuyorum tekrar aynı hata olacak diye 1-2 saat açılmıyor çünkü. Bunun kalıcı bir çözümü var mı pc açıkken yapabileceğim ?

05mete05 05mete05 (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Murat bu konuda detaylı bir çözüm paylaşmıştı: a disk read error occurred

    A Disk Read Error Occured hatası için yukarıdaki linkte tüm yapılması gerekenler var.

    Bunlar çözüm sağlamıyorsa hdd yani sabitdiskte fiziksel bir sorun var demektir. Bu durumda HDD değişiminden başka çözüm olmaz.

    hakan hakan (15424)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Ama sorun donanımda olsaydı pc açılmazdı. Şu ana kadar birkaç kez bu hatayla karşılaştım ama sonunda pc açıldı 05mete05 8 yıl önce
    • Sorun donanımda olsa da PC açılır. Sabitdisk yani HDD'de bad sector yani bozuk alan olabilir. Bu da aldığınız hataya sebep olabilir. hakan 8 yıl önce
    • Verdiğim linki dikkatli incelersen orada bazı programlardan bahsediyor. O progrmları dene. Seagate sea tools gibi hakan 8 yıl önce
    • Ama pc bu hatayı verdiğinde cd algılamıyor sanırım. Ben usb ye atıp usb takılıyken pc yi açsam direk açılır mı o pencere ? 05mete05 8 yıl önce
    • Bu rufus u indirdim ama hata verdi bu sürüm sadece açılabilir .... dosyaları destekler Bu İSO dosyası öyle görünmüyor diyor 05mete05 8 yıl önce

    Bilgisayar açıkken yapabileceğim bir şey yok mudur hiç ? Mesela asus un bi cd si var onu taktığımda da 'the drivers in this disk are not compatible with your hardware' hatası alıyorum. Formatla çözülmez mi ?

    05mete05 05mete05 (1)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Ama pc bu hatayı verdiğinde cd algılamıyor sanırım. Ben usb ye atıp usb takılıyken pc yi açsam direk açılır mı o pencere ? 05mete05 8 yıl önce