a disk read error occurred press ctrl+alt+del to restart hatası

Öncelikle iyi akşamlar daha öncede forumda açılan bu konuyu gördüm ama oradaki öneriler pek yardımcı olmadı phoenix securecore tiano biosuna sahip toshiba satellite a660 laptopuna sahibim her ne yaptıysam bu sorunun üstesinden gelemedim diskin yandığını pek düşünmüyorum işin kötü tarafı yarına yapıcağım sunumu flash belleğe almadan önce böyle bir sorunla karşılaşmam yardım edebileceğiniz bir öneriniz var mı acaba

funeral22 funeral22 (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    bu tarifi bir deneyin olmassa aşaığıda verdiğim cevabı denersiniz http://uzmanim.net/soru/a-disk-read-error-occurred-press-ctrl-alt-del-to-restart-hatasi/47916

    İşletim sisteminizi yazmamışınız win 8 veya win 10 diye tahmin ediyorum kurtarma cd veya usb var ise basit bir tarama yapın düzelme ihtimali yüksek nasılmı

    kurtarma  aracınızı takın bilgisayarı yeniden başlatın bios tuşuna basın her markanın bios tuşu ayrı olur

    biosa girin ekran gelince sizin usb veya cd üzerin ok işaretleri ile gelin entr a basın ve  bir sayfa açılacak ileri tıklatın onarı tıklatın komut istemini tıklatın ve şu komutu girin    C:   ENTRA BASIN

    chkdsk C: /c    BU KOMUTU GİRİN  5 DKKA TARAMA SÜRER TARAMA BİTİNCE EXİT YAZIN ENTRA BASIN ÇIKIN BİLGİSAYARI YENİDEN BAŞLATIN NOT BUSAYFADAN SİTEM GERİ YÜKLEMEDE YAPABİLİRSİNİZ

    candan candan (4301)
    7 yıl önce cevaplandı

      Bilgisayarımın işletim sistemi windows 7 windows 7 içinde aynı şekilde bir dosya mevcut mu mevcut ise bunu flasha yazdırarak yapabilir miyim

      funeral22 funeral22 (1)
      7 yıl önce cevaplandı

      • tabiyki kurtarma cd veya usb belleğe yazdırın aynı şekilde tarifimi uygulayın candan 7 yıl önce
      • önemli dosyaarınız yok ise windows 8.1 pro işletim sistemini kurmanızı tavsiye edrim candan 7 yıl önce
      • Çok teşekkür ederim tavsiyenizi dikkate alıcam funeral22 7 yıl önce