A specified Include path is not valid

Asp.Net MVC 4 uygulamasında, Include ile eager loading yapmak istediğimde,

db.Masraflar.Include("Detay").Where(t => t.Id == id).SingleOrDefault()

A specified Include path is not valid. The EntityType 'Macro.Client.Intra.Models.Masraf' does not declare a navigation property with the name 'Detay'. şeklinde hata alıyorum.

A specified Include path is not valid hatasının sebebi ve çözümü nedir?

alattin alattin (16999)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    A specified Include path is not valid. The EntityType 'Macro.Client.Intra.Models.Masraf' does not declare a navigation property with the name 'Detay'. şeklinde hata alıyorsanız bunun nedeni erişmek istediğiniz  entity ya yok ya da hatalı belirtiyorsunuz.

    Include ettiğiniz entity adının doğruluğunu kontrol edin.

    Entity adını elinizde yazmak yerine

    Direktif alanına

    using System.Data.Entity;

    ekleyin daha sonra

    db.Masraflar.Include(t=> t.Detay).Where(t => t.Id == id).SingleOrDefault()

    şeklinde lambda ifadesi ile yazın. Böylelikle yazım hatalarından kurtulursunuz.

    alattin alattin (16999)