Acer bilgisayarım açılmıyor.

Acer bir bilgisayarım var ve açılmıyor.  Şöyle ki Bilgisayarımın power tuşuna bastığımda ekranda "acer" markası çıkıyor ve devamı gelmiyor. Soğutucusu var acaba o yüzden çıkarsam mı?  Yardım :D :D

Ve artı şarja taktığımda ışık yanıyor . Yani Elektrik de bilgisayara ulaşıyor.  Artı bu ayda 2 , 3 kez oluyor ve artık bıktım. :D :D

Yardım ederseniz sevinirim. Teşekkürler.

edward edward (5)
7 yıl önce sordu

  • herhangi bir işlemden sonramı oldu hiç sebepsizmi oldu bilgi yazarsanız burda size cevap verecek arkadaşlar içinde kolaylık olur candan 7 yıl önce
  • " Artı bu ayda 2 , 3 kez oluyo" dan kastınız: normalde açılıyor ancak ayda 2-3 kez böyle sorun oluyor mu ? Demek istiyorsunuz ? Biraz daha açar mısınız ? emrekagan 7 yıl önce
  • Şöyle, bilgisayarda bir şeyler yaparken (internette gezinme gibi) bilgisayar donuyor. Mouse çalışmıyor, ekranda hareket yok felan. edward 7 yıl önce
  • Power tuşuna Basiyorum (kapanması için). Ve kapanıyor. Sonra tekrar bastigimda. Dediğim gibi "acer" markası çıkıyor. Bazen açılıyor bir kaç gün bekledikten sonra. (Bu arada telefondan yazıyorum çok zor yazıyorum. :D :D edward 7 yıl önce
  • Valla kimse bulamadı. :D :D edward 7 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Arkadaşlar, şuan bilgisayarım düzeldi, yani şuan bilgisayardan yazıyorum. Tabiki de bilgisayarıma bundan sonra yine bu sorun çıkmayacak değil, yine bir kaç gün sonra yine böyle olucak. Bu yüzden cevap bekliyorum.

edward edward (5)
7 yıl önce cevaplandı

    Önce disk denetlemesi (chkdsk) yaparsın (/f ve /r komutları ile). Düzelme olmazsa birde sfc /scannow denersin. Bu yol ilede düzelme sağlanamazsa geriye PC'ye bir format çekmek ve işletim sistemini yeniden yüklemek kalır, öyle yaparsın.

    temmuz temmuz (12505)