Acronis True Image Network problemi

Acronis True Image 2016 adlı programdan imaj aldım, okulda diğer bilgisayarlara imajı kurdum . Fakat bir bilgisayarın power tuşuna bastığım anda diğer bilgisayarlar ile network arasında haberleşip diğer bilgisayarlarında açılmasını sağlıyor, bunu önleminin bir yolu var mı? Var ise yardımcı olabilir misiniz? Kullandığım programı alt tarafa bırakıyorum.

 Şimdiden teşekkürler.

mahmutgksel mahmutgksel (1)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bir bilgisayarda şunu dener misin?

    1. Çalıştıra devmgmt.msc yaz ve enter tuşuna bas.
    2. Daha sonra Ağ Bağdaştırıcıları altında Ağ kartını bul. Örneğin Realtek PCIe GBE Family Controller.
    3. Çift tıkla.
    4. Gelişmiş sekmesini tıkla.
    5. Özellik bölümünden Sihirli Paket Eşleştirme Uyanması seçeneğini Devre Dışı Bırak olarak ayarla. Eğer ingilizceyse bu seçenek Wake on Magic Packet olabilir.
    6. Bunu yaptıkdan sonra o PC yi kapat ve diğer pc yi açtığında bu pc uyanıyor mu kontrol et. Uyanmıyorsa tüm pc lerde bu ayarı kapat.

    Acronis değil ama belki başka bir yazılım bu seçeneği kullanarak ağda bu özelliği açık olan pc leri uyandırıyor olabilir.

    hakan hakan (15424)