AdBlock Program 20.0 Chrome uzantısı nedir?

Google Chrome'da AdBlock Program 20.0 adında bir uzantı görünüyor. AdBlock Program 20.0 uzantısını silsem de Chrome tarayıcıyı kapatıp açtığımda uzantı yeniden geliyor.

AdBlock Program 20.0 Chrome uzantısı nedir?

hakan hakan (15394)
9 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    AdBlock Program 20.0 Chrome uzantısı nedir?

    AdBlock Program 20.0 virüsler tarafından yüklenmiş zararlı bir uzantıdır. Eğer bilgisayarınızda Chrome içinde yüklü olan uzantılarda AdBlock Program 20.0 görüyorsanız bilgisayarınız muhtemelen zararlı bir yazılım tarafından saldırıya uğramış demektir.

    AdBlock Program 20.0 uzantısını sildiliğinizde geri gelme ihtimali çok yüksektir. Bunun nedeni Google Chrome referans dosyasına da kendini yazmasıdır.

    C:\Users\uzmanimNet\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default

    yolu altında bulunan bazı dosyalara kayıt ekleyen uzantının silinmesi için bu klasörü silmeniz yeterlidir.

    Bu işlemde diğer uzantılarında silineceğini unutmayın.

    AdBlock Program  eklentisinden kurtulmak için Google Chrome eklentisini el ile silmeniz gerekiyor.Chrome uzantısını el ile silmek için aşağıdaki yolu izleyin.

    1. Google Chrome'u kapatın.
    2. Bilgisayarda şu yolu izleyin, Bilgisayarım, Bu Bilgisayar'ı tıklayın ve  Yerel Disk (C) tıklayın ve aşağıdaki klasör hiyerarşinizi izleyin.  [KullanıcıAdınız] yazan bölüm sizin bilgisayarı açtığınız kullanıcıya göre değişecektir.

      Windows XP için
      C:\Documents and Settings\[KullanıcıAdınız]\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\User Data\

      Windows 7 ve Windows 8 için
      C:\Users\[KullaniciAdiniz]\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\
    3. Eğer AppData (Windows XP için  Application Data)  klasörü görünmüyorsa dosyalar gizli demektir şunları yapın:

      Windows 8 gizli dosyaları gösterme nasıl yapılır buradan bakabilirsiniz.
      Windows 7 gizli dosyaları gösterme nasıl yapılır buradan öğrenebilirsiniz.
      Windows XP gizli dosyaları gösterme nasıl yapılır buradan öğrenebilirsiniz.

    4. Bu klasördeki DEFAULT  klasörünü silin.

    Daha sonra şu programlar ile bilgisayarınızı taratın.

    1. Adwcleaner nedir? Adwcleaner nasıl kullanılır?
    2. Malwarebytes anti-malware nedir? Malwarebytes  anti-malware nasıl kullanılır?
    hakan hakan (15394)
    9 yıl önce cevaplandı

      Merhaba. Öncelikle paylaşım için teşekkürler. Ancak bir sorunum var. DEFAULT klasörünü sildiğim ve ADW-MalwareBytes ile tarattığım halde bilgisayarı kapattığımda aynı sorunla tekrar karşılaşıyorum. Adblock 20.0 yeniden yükleniyor ve eklentilere giremiyorum bunun nedeni nedir ?

      alimarca alimarca (1)
      9 yıl önce cevaplandı

      • Muhtemelen bir PUPs yüklü, yüklü olan progam listesini uzmanim.net'e bir soru sorarak gönderin kaldırılması gereken programları size söyleyelim. hakan 9 yıl önce

      Çözüldü yazmışsınız ama arkadaş çözülmedi demiş. Bende de aynı problem var ve bende de çözülmedi. Lütfen yardımcı olun artık kabusum oldu bu ablock her girdiğim web sitesinde karşıma çıkıyor deli etti artık.

      Acil yardım lütfen.

      Söylediğiniz yerdeki default dosyasını sildim. Son zamanlarda eklediğim program varsa gereksiz bunu yapabilecek onları da kaldırdım , daha ne yapacağım bilmiyorum artık ne yapacağımı şaşırdım.

      countess countess (1)