Adıma açılan Facebook hesabını nasıl kapattırırım?

Facebook üzerinden benim adıma bir hesap açılmış ve ben bu hesabın kim tarafından açıldığını bir türlü bulamadım. Acaba bunu nasıl öğrenebilirm? Daha sonradan onlar yüzümden başıma iş açılmasını istemiyorum. Kaç defa şikayet ettim ama hesap bir türlü kapanmadı.

Teşekkürler yardımlarınız için şimdiden :)

sbgdk sbgdk (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bu çözüm videosu mevcut. Buraya tıklayarak videolu anlatımı izleyebilirsiniz: https://youtu.be/paABB5N6Heo

    Facebook hesabını kimin açtığını öğrenmenizin bir yolu yok. Yani Facebook bunu size söylemez. Fakat sizin adınıza Facebook'ta sahte bir hesap açıldıysa bunu kapattırabilirsiniz.

    Facebook'ta sahte bir hesabı nasıl kapattırabilirim?

    Facebook'ta taklit hesaplara izin verilmez. Birisi sizi taklit eden bir hesap oluşturduysa:

    1. Taklit eden profile gidin
    2. Kapak fotoğrafındaki simgesine tıklayın ve Şikayet Et'i seçin
    3. Ekrandaki talimatları izleyin

    Bir Facebook hesabınız yoksa, bu formu doldurarak taklit bir hesabı şikayet edebilirsiniz.

    Yukarıdaki formu dolduruken

    1. İlk adımda Birisi beni veya bir arkadaşımı taklit eden bir hesap açmış seçin.
    2. Bir Facebook hesabınız var mı? sorununa  Evet  ya da Hayır diye cevap verin.
    3. Bu hesap mı sizi taklit ediyor? sorusuna  Evet, taklit edilen kişi benim olarak cevap verin.
    4. Açılan formu doldurun.
    5. Kimliğinizin fotoğrafını cep telefonunuz ile çekin ve formdan bu fotoğrafı ekleyin.

    Facebook aşağıdaki kimlik türlerini kabul eder:

    • Doğum belgesi

    • Sürücü ehliyeti

    • Pasaport

    • Evlilik cüzdanınız

    • Ad değişikliğine ilişkin resmi belge

    • Şahsi sigorta veya araç sigortası kartı

    • Devlet kurumu tarafından verilmiş, ehliyet haricindeki diğer kimlikler (ör. engelli kartı, ordu mensubu kartı veya nüfus kağıdı)

    • Yeşil kart, oturma izni veya göçmen belgeleri

    • Seçmen kimlik kartı

    Yukarıdaki işlemler dışında başka bir işlem yapamazsınız. Bu Facebook'un sahte hesap kapattırma prosedurudur. Malum önce gerçeksen sizin siz olduğunuzdan emin olmaları gerekiyor. Bu sebepten kimlik fotoğrafınızı göndermeniz lazım.

    murat murat (12492)
    9 yıl önce cevaplandı

    • Peki ben bu facebook hesabının şifresini öğrenemez miyim? Benim adıma kimlerle ne konuşulmuş ben öğrenmek istiyorum.. sbgdk 9 yıl önce
    • Hayır bu mümkün değil. Boşuna vakit kaybetmiş ve uğraşmış olursunuz. Facebook'un yapacağı tek şey eğer kimlik bilgilerinizi ve talebinizi haklı bulursa hesabı kapatmak olur. Bunun dışında hiç bir bilgiyi sizinle paylaşmazlar. murat 9 yıl önce