AdNauseam eklentisi site sahiplerinin kazancını engeller mi?

Yeni buldum UBlock'tan falan farkı reklamlara otomatik tıklıyormuş.
AdNauseam

powerxitinia powerxitinia (5)
2 ay önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    AdNauseam sitesine baktım. Evet dediğin gibi otomatik tıklama yapıyormuş. Google Ads gibi sistemler bu tıklamaları bot olarak işaretleyebilir ve dolayısı ile site sahibinin reklam gelirini negatif yönde etkileyecektir.

    "adNauseam, tarama verilerini gizlemek ve kullanıcıları reklam ağları tarafından takip edilmekten korumak için tasarlanmış ücretsiz bir tarayıcı uzantısıdır. AdNauseam aynı zamanda kullanıcıların mahremiyeti göz ardı eden ve toplu gözetleme gündemlerini kolaylaştıran reklam ağlarına karşı hoşnutsuzluğunu artırmanın bir yolu olarak hizmet ediyor."

    Anladığım kadarı ile reklam ağlarını sabote etmeyi hedefleyen bir uygulama. Reklamları hiç birimiz sevmiyoruz.  Ama reklamlar olmadan da sitelerin işlemeyeceği aşikar. Reklamlar olmazsa web siteleri de olmaz. Tıpkı televizyonlar gibi. Ya da Netflix gibi içerikten faydalanmak için ücret ödemek gerekir. Şuanda pek fazla gelir modeli yok. Bu tür uygumaları kullanırken bunu düşünmek gerekiyor.

    alattin alattin (16999)
    2 ay önce cevaplandı